Novinky

Nadcházející akce

nenalezeno

Kalendář akcí

< Leden 2022 >
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22Reprezentační ples města all day
23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Projekty z IROP

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz
PF 2022


Již v příštím roce by mělo dojít k rozsáhlé rekonstrukci koupaliště ve Starém Městě. Stěny hlavního bazénu budou opraveny a dno zpevněno. Celý bazén bude opatřen novou fólií. Hlavním cílem je zabránění, nebo alespoň minimalizace vysokých ztrát vody, které jsou momentálně způsobeny především poškozenou konstrukcí bazénu. Ten je v provozu a bez větších úprav od roku 1977.
Město Staré Město proto vypsalo výběrové řízení na přípravu projektové dokumentace, kterou nyní zpracovává a připravuje vítězná společnost Hutní projekt. „Kromě hlavního koupacího bazénu, kde přibude široká skluzavka a plavecké dráhy, bude nově vybudováno také dětské brouzdaliště. To bude nerezové a se zcela novou technologií. Strojovna spolu s úpravnou vody, šatny a sociální zázemí koupaliště naopak zůstanou zachovány, neboť prošly rekonstrukcí v uplynulých letech,“ řekl místostarosta Martin Zábranský. Podle jeho slov a předpokladů projektantů by mělo dojít ke značnému snížení finančních nákladů na dodatečnou chemickou úpravu vody.
Změny budou viditelné i mimo bazén. Projektová dokumentace bude zahrnovat rovněž nové zpevněné plochy, čisticí zónu pro vstup do bazénu a výsadbu zeleně. Realizace investiční akce v předpokládané hodnotě 15 milionů korun je plánována na rok 2022.

Aleš Korvas

Foto: Martin Zábranský

Foto: Martin Zábranský


Foto: Martin Zábranský

Foto: Martin Zábranský

Starosta města Ing. Kamil Psotka

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Objevte Východní Moravu

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb