Novinky

Nadcházející akce

nenalezeno

Kalendář akcí

< Leden 2022 >
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22Reprezentační ples města all day
23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Projekty z IROP

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz
PF 2022


Základní škola č. p. 1000 prošla v letošním roce úpravami, které přispějí ke snížení nákladů na vytápění a vytvoří zdravé prostředí pro výuku.
Budova základní školy č. p. 1000 není památkově chráněna, přesto je historicky cenná a je jednou z dominant Starého Města. Orgán památkové péče nedoporučil zateplení čelní fasády, proto je provedeno zateplení fasády pouze ve dvorní části budovy. Dále došlo k zateplení stropních konstrukcí, výměně stávajících okenních a dveřních výplní za nové dřevěné, plastové a hliníkové, sanaci vlhkosti a dalším stavebním úpravám, které zvýší životnost budovy a zajistí příjemné prostředí pro pobyt v ní.
V objektu ZŠ č. p. 1000 je řešeno také větrání rekuperačními jednotkami umístěnými v jednotlivých učebnách, tělocvičně, kuchyni a jídelně.
Zateplením se sníží spotřeba energie na vytápění a emise CO2.
Projektovou dokumentaci zpracovala projektová a inženýrská kancelář MIKULÍK projekty s. r. o., Uherské Hradiště. Stavební práce provedla firma STAMOS Uherské Hradiště, spol. s r. o.
Celkové náklady činí 37,9 mil. Kč, 1,4 mil. Kč bylo vynaloženo na přípravné a projekční práce a výkon odborného technického dozoru, 36,5 mil. Kč připadá na samotnou realizaci.
Projekt je spolufinancován Evropskou unií – Fondem soudržnosti v rámci Operačního programu Životní prostředí. Na realizaci energeticky úsporných opatření město podalo dvě žádosti o dotaci a získalo příspěvek v celkové výši 13,4 mil. Kč.

Starosta města Ing. Kamil Psotka

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Objevte Východní Moravu

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb