Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • Žádné připravované události
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz
Sčítání 2021

Staroměstské noviny


Vodní nádrž vedle vodní plochy Louky slouží již mnoho let jako stabilizační prvek pro odvod vody z melioračních kanálů v celé lokalitě. Do ní se soustřeďuje a sbírá voda z odvodňovacích kanálů a částečně také nové průmyslové zóny za společností Ray Service, ta dále pokračuje až do Baťova kanálu. »

Příprava stavby D55 ve směru na Moravský Písek se připravuje
Po zahájení stavby dálnice D55 ve směru Babice – Staré Město je již v procesu přípravy další úsek stavby, tentokrát ve směru Staré Město – Moravský Písek. Ředitelství silnic a dálnic má již hotový pyrotechnický průzkum. Další kroky budou směřovat k výběru dodavatele stavby. Jako náhradu za pokácené dřeviny bude muset investor stavby vysázet náhradní dřeviny. »

Nové parkoviště na Zerzavici
Nového parkovacího stání se dočkají obyvatelé bytového domu v části Zerzavice, které leží na pomezí Starého Města a Uherského Hradiště. Tamní obyvatelé musejí již mnoho let parkovat svá vozidla na provizorně vytvořeném parkovišti za domem. »


Jsou chvíle, kdy se člověk s údivem zastaví a řekne si: „To snad není možné!?“ A je. Opravdu je to letos v březnu 30 let, co začal náš obchod fungovat ve Starém Městě. Toto obchodní místo je tu mnohem déle, bezmála 100 let. Nás se ale dotýká jeho poslední třicetiletá historie. Mladší generace už nebude nic vědět o mém vztahu k tomuto místu – o pár metrů dál od našeho obchodu, v místě, kde je dnes restaurace Salaška, jsem poprvé vstoupila za prodejní pult v masně na Dostálovém. Tam působili, a to velmi úspěšně, mí rodiče – Věra a Vladimír Sedláčkovi. Měla jsem jít do učení, moje maminka měla strach, abych v něm obstála, tak jsem musela o prázdninách za pult. Tehdy hrozná věc, ale to dobré a správné, co jsem se tehdy naučila, mám v sobě a děkuji za to. »


Zlepšení životního prostředí, vzhledu města, omezení prašnosti. To jsou hlavní, nikoliv však jediné důvody, proč vedení Starého Města plánuje výsadbu dřevin na několika rozsáhlejších celcích. »


Investici ve výši přibližně 4 700 000 korun ze strany města, který je zřizovatelem Základní školy ve Starém Městě, si vyžádá rekonstrukce stávajících šaten, vybudování bezbariérového přístupu a nová učebna pracovních činností. Šatní klece budou zcela rozebrány a odstraněny, místo nich se žáci dočkají skříněk, které budou uzamykány čipem, který již nyní děti mají k dispozici. »


Již v příštím roce by mělo dojít k rozsáhlé rekonstrukci koupaliště ve Starém Městě. Stěny hlavního bazénu budou opraveny a dno zpevněno. Celý bazén bude opatřen novou fólií. Hlavním cílem je zabránění, nebo alespoň minimalizace vysokých ztrát vody, které jsou momentálně způsobeny především poškozenou konstrukcí bazénu. Ten je v provozu a bez větších úprav od roku 1977. »

V týdnu od 1. března 2021 se k očkování mimo skupinu seniorů 80+ připojí registrace osob starších 70 let.
Registrace k očkování se spustí i pro pedagogické pracovníky a nepedagogické zaměstnance v regionálním školství. U této skupiny registrace probíhá ve spolupráci s vedením jednotlivých škol.
Co se týká očkování seniorů, nadále bude probíhat přes rezervační systém. Od 1. března 2021 se zapojí do očkování praktičtí lékaři, a to dle domluvy s krajskými koordinátory.
Proto apelujeme na zájemce o očkování, aby se neprodleně informovali u svého praktického lékaře.
V případě potřeby či nejasností kontaktujte sociální pracovnice MěÚ Staré Město (Bc. Irenu Čechalovou a Mgr. Lenku Kuncovou) na telefonu (572 416 442, 572 416 447).


Vlna dva týdny trvajících hlubokých mrazů sevřela i Staré Město. Teploty padající až k mínus 20 stupňům nebyly výjimkou, a tak bylo možné vyrazit na brusle. Každou vodní plochu, která se ve Starém Městě nachází, proto obsadili bruslaři. Všude se během několika minut odhrnula provizorní hřiště a odehrávaly se napínavé souboje. »

S účinností od čtvrtka 25.02.2021 bude přístup na úřad umožněn pouze s použitím ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa), kterými jsou respirátor třídy minimálně FFP2 či KN 95, zdravotnická obličejová maska nebo obdobný prostředek naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky normy ČSN EN 14683+AC, který brání šíření kapének.
Žádáme občany o používání dezinfekčního prostředku, který je umístěn u vstupu do úřadu a dodržování rozestupů.

Děkujeme za pochopení.

Ing. Kamil Psotka
starosta

Starosta města Ing. Kamil Psotka

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Objevte Východní Moravu

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb