Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 25.10.2019Oslava založení ČS
  • 8.11.2019Svatomartinská slavnost
  • 1.12.2019Vánoční jarmark
  • 5.12.2019Rozsvícení Vánočního stromu + Mikuláš
  • 6.12.2019Setkání spolků
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Dotazník spokojenosti obyvatel našeho města s možností sportování

Město Staré Město v současné době zpracovává Plán rozvoje sportu ve Starém Městě pro období 2020 – 2025. Součástí plánu rozvoje sportu je i provedení tří dotazníkových šetření: mezi příspěvkovými organizacemi města a sportovními organizacemi působícími na území města, mezi žáky 6. a 8. ročníků základní školy a studenty 2. ročníků Střední odborné školy a Gymnázia Staré Město a mezi veřejností. Do konce měsíce října budou mít všichni obyvatelé Starého Města možnost zapojit se do průzkumu veřejného mínění, který je zaměřený na zjišťování spokojenosti obyvatel našeho města s možností sportování a sportovních aktivit a jejich potřeb. Je možné si je také vyzvednout a následně odevzdat tištěnou verzi dotazníku na podatelně městského úřadu.

Vyplnit dotazník

Veřejná sbírka

Veřejná sbírka na dostavbu kostela Svatého Ducha se bude konat 14. – 20. října 2019 na území Starého Města.
Upřímně děkujeme „Pán Bůh zaplať“ za vaše dary!


Konec září patří ve Starém Městě již tradičně milovníkům folkloru. Zážitek, kdy ulicemi města prochází tří set členná skupina zpívajících folkloristů je bezesporu impozantní podívaná nejen pro návštěvníky, ale i pro domácí obyvatele, kteří jsou přece jenom na folklor zvyklí i během roku. »


Vernisáž historických fotografií zachycujících původní Staré Město nebo dění v něm se uskutečnila ve Společenském sále pod kostelem Sv. Ducha ve Starém Městě ve čtvrtek 26. září 2019.
Historické fotografie poskytl pan Petr Večerka. Na vernisáži, kterou zahájil starosta Starého Města pan Josef Bazala společně s místostarostou Martinem Zábranským, jsou k vidění desítky fotografií zachycující nejen samotné Staré město, ale také bohatý spolkový život, který se na území města odehrával. »


V říjnu letošního roku se zahrada v plné kráse otevřela dětem. V rámci svého environmentálního programu mateřská škola využívá zahradu k rozvíjení kontaktu dětí k přírodě, a proto bylo základním požadavkem při zpracování projektu využívání zahrady a herních prvků během celého roku k učení, hře, pohybu i odpočinku. »


Tak nám začíná podzim. Pole i zahrádky jsou vesměs sklizeny, úroda zpracována nebo uskladněna, abychom v zimě nezapomněli, jak moc potřebujeme přírodu a půdu kolem nás, protože do betonu prostě brambory nezasadíš. »


Předposlední týden měsíce srpnu se rozjela kola sportovního soustředění všech žákovských kategorií Volejbalového sportovního klubu Staré Město. Do náročné a zároveň zábavné přípravy nastoupilo 56 hráčů a hráček. To, že staroměstský volejbal už dávno není jen výsadou chlapců a mužů, potvrzuje veliká skupina dívek především v kategorii přípravky a mladších žákyň. »


Druhý zářijový víkend 7. – 8. 9. 2019 byl v šachovém kalendáři vyhrazen Mistrovství České republiky žáků v Rapid šachu.
Ze Staroměstských mládežníků se na toto mistrovství z krajské kvalifikace probojovalo toto kvarteto. Vlastimil Babula jr. H14, Matěj Babula H10, Bayarjavkhlan Delgerdalai H10 a Klárka Spáčilová D12. Na turnaji se sešla celá republiková mládežnická elita, která v šesti kategoriích bojovala o republikové tituly. V nejstarší kategorii chlapců do 14 let hrál Vlastimil Babula junior, který se ziskem 5,5 bodu skončil na pěkném 13. místě. V dívkách do 12 let bojovala Klárka Spáčilová, která uhrála 5 bodů což jí stačilo na velmi pěkné 9. místo! »


Tisíce diváků se stejně jako uplynulé ročníky přišly i letos podívat na uherskohradišťské Slavnosti vína. Jednotlivé mikroregiony se představovaly v různých částech Uherského Hradiště, a návštěvníci tak mohli získat ucelený pohled na jednotlivé oblasti Uherskohradišťska. Letošní ročník byl ale poznamenán nepřízní počasí. »

Podrobnější informace o výběrovém řízení

Město Staré Město připravuje v letech 2020-2021 výstavbu kluziště včetně zázemí ve sportovním areálu Širůch ve Starém Městě. V současné době je zpracována studie, která byla projednána a schválena v radě města.
Cílem studie bylo navrhnout umístění nové plochy pro kluziště v areálu Širůch ve Starém Městě. Vzhledem k provozu areálu Širůch lze celou akci rozdělit do dvou etap. »


Neděle na konci prázdnin a začátku nového školního roku patří ve Starém Městě již několik let Velkomoravskému koncertu. Ani letošní rok tomu nebylo jinak a neděle 1. září patřila ve Starém Městě hudbě a zpěvu. Na pódiu se zaplněnému náměstí již tradičně představil Jiří Pavlica s Hradišťanem. Ti jsou za mnoho let, které se Velkomoravský koncert pořádá, již jeho nedílnou součástí. »

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb