Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 26.9.2020Michalské slavnosti – Hody s právem ZRUŠENO
  • 3.10.2020Staroměstský Den vína
  • 23.10.2020Oslava založení ČS, lampióny
  • 24.10.2020Šutry – česko-slovenské bonsajové dny
  • 7.11.2020Svatomartinská slavnost
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Společenský život města se zde rozvíjí prostřednictvím občanských sdružení, společností a klubů.

Nejvýraznější oblastí kultury ve Starém Městě je folklór, ať už v podání dospělých nebo dětí. Tato forma má ve Starém Městě dlouholetou tradici v podobě folklórních souborů Dolina a dvě skupiny Dolinečky, které vychovávají nástupce dospělým tanečníkům. Počet dětí a mladých lidí, kteří se tanci a zpěvu věnují dodnes, je obdivuhodný. Tito lidé udržují tradiční zvyky, díky nim jsou tyto tradice stále součástí života města.

Začíná se zjara velikonoční pochůzkou, následuje stavění „máje“ a brzy na to se každoročně koná oblastní soutěž tanečníků slováckého verbuňku. Již několik let patří mezi nejúspěšnější tanečníky právě členové souboru Dolina.

K dalším tradičním zvykům patří dožínky a hlavně staroměstské Michalské hody, které se konají vždy v září u příležitosti svátku sv. Michala, který je patronem města. Hody jsou jednou z nejnavštěvovanějších akcí, mezi návštěvníky bývají i lidé ze vzdálených míst, kteří jsou vždy nadšeni krásou našich krojů, lidových písní a tanců. Soubory se účastní různých soutěží a přehlídek a jsou zvány i do zahraničí.

Ovšem nejen lidovými tanci a zpěvy žije Staré Město. Již řadu let zde existuje pobočka základní umělecké školy, která vychovává děti v oboru hudebním i tanečním a může se pochlubit velmi dobrými výsledky.

Nelze zapomenout ani na staroměstské ochotníky, kteří svými divadelními představeními vždy zaujmou a pobaví publikum všech věkových kategorií.

Novou kapitolou v dějinách Starého Města se staly zahraniční partnerské vztahy. K prvním kontaktům došlo v roce 1992 s normandským městečkem Sées v západní Francii, proslulém bohatou historií. Výsledkem bylo podepsání smlouvy o vzájemné spolupráci a přátelství v rámci Evropské charty v září 1994 v Sées. Partnerské vztahy navázalo Staré Město v roce 1998 také s německým městem Tönisvorst poblíž Düsseldorfu, které je též partnerem francouzského města Sées.

 

 

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Objevte Východní Moravu

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb