Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 19.8.2018 15.00O putovní pohár starosty města Starého Města
  • 25.8.2018 14.00Středověké odpoledne
  • 31.8.2018 15.0022. Mistrovství České Republiky a Fiesta 2018
  • 2.9.2018 15.00Zábavné odpoledne s knihovnickou dílnou
  • 2.9.2018 17.00Velkomoravský koncert
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

Středa 15. srpna 2018

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Dotazník pro občany

Obracíme se na Vás jménem Ministerstva zemědělství ve spolupráci s nímž, bychom Vás chtěli požádat o vyplnění dotazníku týkající se „Plánování v oblasti vod“. Dotazník Vám zabere max. 5 minut. Výsledky těchto dotazníků pomůžou ke zjištění názorů a postojů, které zaujímá veřejnost a občané k přijatým opatřením. Termín na vyplnění dotazníku je do 10/9/2018.

Dotazník k vyplnění

Děkujeme moc za Vaši vstřícnost a vyplnění dotazníku.


Zbrusu nového nátěru se dočká před začátkem letošní sezóny staroměstské koupaliště. Současný nátěr má již svá nejlepší léta za sebou a začíná se odlupovat. To se pochopitelně nelíbí návštěvníkům, zejména maminkám s dětmi, které si na vedení obce stěžovaly na neutěšený stav povrchu. Radnice přislíbila na zlepšení stavu povrchu hlavního bazénu přispět z rozpočtu částkou blížící se půl milionu korun a tak se ještě v průběhu dubna začalo s odstraňováním původního nátěru.
„Celý areál koupaliště prochází v součastné době rekonstrukcí jak interiérového vybavení, kdy jsou vyměněny vnitřní části šaten a toalet, tak i venkovního areálu. Původní povrch tak bude odstraněn a nahrazen novou barvou,“ řekl starosta Starého Města Josef Bazala.
O tom, že hlavní bazén nový povrch potřebuje, ví své také ředitel Sportovního a kulturního centra Staré Město, Roman Janík, který má celou přestavbu na starosti. „Koupaliště je v provozu od roku 1979, za tu dobu je vrstva nátěrů vysoká přibližně půl centimetru. Všechna tato barva bude odstraněna a natřena nanovo,“ uvedl.. Samotné opískování bazénu bude trvat specializované firmě přibližně dva až tři dny.
Dalších investic by se mohlo koupaliště dočkat v následujících několika letech. V plánu je zrušení koryta brouzdaliště okolo bazénu, které sloužilo k oplachování nohou před vstupem do vody. Toto se využívalo zejména v osmdesátých letech, kdy koupaliště vznikalo. Současná technologie je zcela odlišná a tak postrádá smyslu. „Plánujeme jeho úplné zrušení, i když to nebude ani letos a pravděpodobně ještě ani v příštím roce,“ dodal Josef Bazala.
Celkové náklady na letošní opravu koupaliště Širůch budou přibližně 1,78 milionu korun z toho více než 900 tisíc by měla stát výměna interiéru.

Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb