Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 26.1.2019 19.30Ples města Staré Město
  • 2.3.2019Košt slivovice
  • 6.3.2019Výtvarná soutěž
  • 29.3.2019Noc s Andersenem
  • 7.4.2019Jarní předvelikonoční jarmark
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

Pátek 18. ledna 2019

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie


Zbrusu nového nátěru se dočká před začátkem letošní sezóny staroměstské koupaliště. Současný nátěr má již svá nejlepší léta za sebou a začíná se odlupovat. To se pochopitelně nelíbí návštěvníkům, zejména maminkám s dětmi, které si na vedení obce stěžovaly na neutěšený stav povrchu. Radnice přislíbila na zlepšení stavu povrchu hlavního bazénu přispět z rozpočtu částkou blížící se půl milionu korun a tak se ještě v průběhu dubna začalo s odstraňováním původního nátěru.
„Celý areál koupaliště prochází v součastné době rekonstrukcí jak interiérového vybavení, kdy jsou vyměněny vnitřní části šaten a toalet, tak i venkovního areálu. Původní povrch tak bude odstraněn a nahrazen novou barvou,“ řekl starosta Starého Města Josef Bazala.
O tom, že hlavní bazén nový povrch potřebuje, ví své také ředitel Sportovního a kulturního centra Staré Město, Roman Janík, který má celou přestavbu na starosti. „Koupaliště je v provozu od roku 1979, za tu dobu je vrstva nátěrů vysoká přibližně půl centimetru. Všechna tato barva bude odstraněna a natřena nanovo,“ uvedl.. Samotné opískování bazénu bude trvat specializované firmě přibližně dva až tři dny.
Dalších investic by se mohlo koupaliště dočkat v následujících několika letech. V plánu je zrušení koryta brouzdaliště okolo bazénu, které sloužilo k oplachování nohou před vstupem do vody. Toto se využívalo zejména v osmdesátých letech, kdy koupaliště vznikalo. Současná technologie je zcela odlišná a tak postrádá smyslu. „Plánujeme jeho úplné zrušení, i když to nebude ani letos a pravděpodobně ještě ani v příštím roce,“ dodal Josef Bazala.
Celkové náklady na letošní opravu koupaliště Širůch budou přibližně 1,78 milionu korun z toho více než 900 tisíc by měla stát výměna interiéru.

Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb