Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 29.3.2019Noc s Andersenem
  • 7.4.2019Jarní předvelikonoční jarmark
  • 13.4.2019Den Země – Ukliďme ČR
  • 27.4.2019Den Země - Kovosteel
  • 28.4.2019Otevírání plavební sezóny Baťův kanál
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie


Den Země pořádaný již po sedmé Střediskem volného času Klubko a Městem Staré Město přilákal i letos téměř sedmdesát dobrovolníků, kteří v sobotu 16. dubna 2016 v několika skupinách sbírali ve Starém Městě odpadky. Letos je to již druhý ročník, kdy se touto aktivitou Staré Město zapojilo do celorepublikové kampaně Ukliďme Česko. Nashromážděné pytle potom sdružení staroměstských myslivců odvezlo k likvidaci. „Účast lidí, kteří chtějí se sběrem pomoci k čistotě města, se zvyšuje každým ročníkem. Jen žáků a studentů ze základní školy a Střední odborné školy a gymnázia, kteří sbírali odpadky v pátek, bylo letos téměř sto padesát. Dalších přibližně sedmdesát lidí přišlo z řad členů spolků a dobrovolníků v sobotu,“ řekla zastupující ředitelka SVČ Klubko Staré Město, Petra Handlová.
Hlavní oblasti sobotního úklidu byly vybrány tři, a to od přejezdu u Čerťáku, kolem zahrádkářské kolonie směrem k penzionu Ego, kde se nejvíce zapojují zahrádkáři a rybáři, druhá oblast, kterou čistili členové Sokola Staré Město, byla na ulici Amálie Škráškové až po okolí Sokolovny a třetí, nejpočetnější skupina sbírala odpadky v okolí areálu Louky a Baťova kanálu, kde se zapojuje spolek myslivců. „Zapojení spolků registrovaných ve Starém Městě samozřejmě vítáme. Jedná se o poměrně velký počet lidí, kteří společnými silami pomohou udělat naše město ještě hezčí,“ uvedl starosta Josef Bazala, který z důvodu oddávání svatby letos sběr musel vynechat.
Podle předsedy staroměstských myslivců, kteří se na letošním Dni Země organizačně podíleli, se během dvou dní posbíralo několik desítek plných pytlů s nejrůznějším odpadem, kterého bylo nejvíce nasbíráno v okolí Baťova kanálu a areálu Louky. „Přesný počet zmapovaný nemáme, ale zaplnila se dvě plná nákladní auta,“ dodal předseda myslivců, Miroslav Horký.
Rukavice stejně jako pytle na odpadky byly zajištěny organizátory, také nechybělo občerstvení v podobě klobásek a nápojů, na kterých si dobrovolníci pochutnávali po skončení sběru.

Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Více fotografií

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb