Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 29.3.2019Noc s Andersenem
  • 7.4.2019Jarní předvelikonoční jarmark
  • 13.4.2019Den Země – Ukliďme ČR
  • 27.4.2019Den Země - Kovosteel
  • 28.4.2019Otevírání plavební sezóny Baťův kanál
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie


Tradici Velikonočních jarmarků ve Starém Městě založila před dvěma lety staroměstská radnice. Od prvního ročníku jej každoročně vyhledávají stovky návštěvníků a letos tomu nebylo jinak. Ani nepříliš jarní počasí neodradilo několik set staroměstských občanů a přespolních k návštěvě areálu náměstí Velké Moravy, v neděli, 20. března. Po zahájení trhů starostou Josefem Bazalou společně s místostarostou Martinem Zábranským na příchozí čekalo nejen vystoupení místních a hostujících folklorních souborů, kteří na vánočních a velikonočních jarmarcích každoročně vystupují, ale také ochutnávka zabíjačkových specialit, tradičních slováckých pokrmů, pestrobarevně zdobených kraslic nebo pětatřicet prodejních stánků s výrobky lidových řemesel.
To vše bylo doplněno o hry pro děti v prostorách Jezuitského sklepa, které si pro nejmenší návštěvníky připravilo staroměstské Středisko volného času Klubko. Od dvanácti hodin mohli návštěvníci Jezuitského sklepa shlédnout představení loutkového divadla, které na konci odměnili vřelým potleskem. „Pořádání jarmarků, a to nejen velikonočních, ale i vánočních se stalo, již každoročně očekávanou událostí a to nejen pro organizační tým radnice a kulturní komisi, ale i pro občany našeho města. To je pro nás hnacím motorem i do budoucna, když víme, že je o tyto akce v době blížících se svátků zájem ze strany občanů. O to více se snažíme, aby bylo stále co zlepšovat a návštěvníci byli stále spokojeni,“ uvedl místostarosta města Martin Zábranský, zodpovědný nejen za organizací jarmarku, ale i moderováním programu celé jarmareční neděle.

Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Více fotografií

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb