Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 25.10.2018 17.30Oslava 100 let od založení ČS, světýlkový průvod
  • 11.11.2018Žehnání Svatomartinských vín
  • 5.12.2018Rozsvícení Vánočního stromu + Mikuláš
  • 9.12.2018Vánoční jarmark
  • 16.12.2018Vánoční zpívání
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

Úterý 23. října 2018

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie


Stejně jako v předchozích letech se i letos rozhodla staroměstská radnice pro zkrášlení veřejných prostranství . V uplynulých letech umístilo na dvě desítky sloupů veřejného osvětlení v centru města závěsné soupravy zeleně a letos k nim přibude dalších jedenáct, kvetoucími letničkami ozdobených elektrických sloupů. ,, S umístěním se počítá na jedenácti sloupech veřejného osvětlení na severní straně nám. Hrdinů v místech naproti městského úřadu od hlavní křižovatky až po ulici Rastislavovu. Jedná se o samo zavlažovací dvouplášťové plastové mísy kotvené pomocí ocelové objímky na sloupy veřejného osvětlení,“ uvedl Květoslav Fryšták, pracovník odboru správy majetku a životního prostředí staroměstské radnice.
Kromě sloupů veřejného osvětlení došlo v uplynulém roce také k výsadbě trvalkových záhonů, zejména na náměstí Hrdinů. Tím byla dokončena první etapa vedoucí k zlepšení vzhledu veřejných prostor ve městě. Podle Fryštáka již dávno neplatí to, že za veřejnou zeleň jsou považovány jen zatravněné části, které bývaly doplněny výsadbami keřů nebo stromků. „Kvetoucí město je vyhledávaným cílem návštěv, a pokud je vše podtrženo staletou historií města a jeho významem v kontextu položení základů českého státu, jak je tomu v případě našeho města, je položen základní kámen pro dosažení úspěchu v oblasti rozvoje cestovního ruchu,“ doplnil Fryšták.
Kromě závěsných souprav na sloupy veřejného osvětlení počítají na radnici také s doplněním květináčů na zábradlí mostků a lávek. „Lze předpokládat, že hlavním cílem turistů mířících do Starého Města bude náměstí Velké Moravy s Rozcestím Velké Moravy a vyhlídkou z věže kostela, proto i náměstí bude zdobit šestnáct truhlíků s letničkami, tři velké truhlíky a jedna pestrobarevně kvetoucí pyramida,“ dodal na závěr místostarosta Martin Zábranský, zodpovědný za oblast rozvoje cestovního ruchu ve Starém Městě.

Foto: Květoslav Fryšták

Foto: Květoslav Fryšták


Foto: Květoslav Fryšták

Foto: Květoslav Fryšták


Foto: Květoslav Fryšták

Foto: Květoslav Fryšták

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb