Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 26.1.2019 19.30Ples města Staré Město
  • 2.3.2019Košt slivovice
  • 6.3.2019Výtvarná soutěž
  • 29.3.2019Noc s Andersenem
  • 7.4.2019Jarní předvelikonoční jarmark
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

Pátek 18. ledna 2019

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Nižší úrok než u půjček na rekonstrukci bydlení komerčních bank poskytuje staroměstská radnice v rámci Fondu rozvoje bydlení. Zájemci tak mohou dosáhnout až na částku dvě stě tisíc korun na opravu bytu nebo čtyři sta tisíc korun na rekonstrukci rodinného domu. Podle délky splácení půjčky je stanovena úroková sazba. „V případě, že si občan bude chtít půjčit prostředky na tři roky, bude mít garantovanou úrokovou sazby 0,5 % ročně, v případě pětileté půjčky je potom úrok 1% ročně,“ uvedl místostarosta Martin Zábranský.
Fond na podporu bydlení je určen primárně pro místní obyvatele, proto musí být nemovitost, kterou chtějí opravovat, v katastru Starého Města. Další podmínkou pro získání půjčky je sehnání ručitele. „Pro získání půjčky do výše padesát tisíc korun vyžaduje město ručení jedním člověkem, nad padesáti tisícovou částku jsou potřeba ručitelé dva nebo zástava nemovitosti,“ nastínil podmínky získání půjčky místostarosta Zábranský.
Možnosti využití prostředků zaznamenalo jisté změny v roce 2014. Od té doby lze použít prostředky nejen na opravu exteriérů, ale také na rekonstrukci interiérů. Žadatelé tak mohou použít prostředky například na pořízení nové kuchyňské linky, kotle nebo vnitřních omítek. Jednou ročně chodí komise, která kontroluje, zda byly poskytnuté prostředky skutečně použity v souladu se smlouvou, to znamená, zda například žadatel skutečně přebudoval koupelnu. „Pokud by opatření ze závažných důvodu nestihl realizovat do stanovené doby, lhůta by mu byla prodloužena,“ uvedl Zábranský. Dodal zároveň, že peníze nejsou žadatelům převáděny na účet, ale město na základě dodaných faktur prostředky uvolňuje přímo dodavatelům.
O půjčky si mohou zájemci požádat prostřednictvím formulářů buď přímo na radnici města, nebo jsou volně ke stažení na webu města. Termíny pro podání žádostí jsou od 1. října do 31. ledna následujícího roku. „Pro letošní rok jsme obdrželi celkem šest žádostí v celkovém objemu 510 tisíc korun. To je o deset tisíc korun víc, než je ve fondu alokovaných prostředků, nicméně rada města doporučila zastupitelstvu schválit žadatelům celou požadovanou částku. Pokud tento návrh schválí zastupitelstvo, žadatelé mohou začít s čerpáním prostředků,“ doplnil místostarosta.

Aleš Korvas

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb