Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 29.3.2019Noc s Andersenem
  • 7.4.2019Jarní předvelikonoční jarmark
  • 13.4.2019Den Země – Ukliďme ČR
  • 27.4.2019Den Země - Kovosteel
  • 28.4.2019Otevírání plavební sezóny Baťův kanál
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie


Dominanta Starého Města, kostel svatého Ducha na náměstí Velké Moravy, otevře již v létě turistům svou jižní věž. Na to čekají nejen turisté, ale i místní občané od předloňského oficiálního otevření náměstí a kostela. „Radnice vyčlenila v rozpočtu města částku 1,3 milionu korun. Z těchto prostředků budou dodělána chybějící zábradlí, položeno dláždění schodů a další nezbytnosti nutné k získání potřebného povolení k otevření vyhlídky od stavebního úřadu a dalších institucí,“ uvedl starosta města, Josef Bazala.
Odměnou návštěvníkům po zdolání 218 schodů bude výhled z výšky 43 metrů nejen na Staré Město, Uherské Hradiště, ale i na Chřiby nebo Bílé Karpaty.
Vchod do vyhlídkové věže povede z prostor Event centra v Jezuitském sklepě, kde je k dispozici v Informačním centru stálý pracovník. „Vstup na vyhlídku bude zpoplatněn symbolickou částkou, kterou budou vybírat pracovníci Informačního centra. Sportovní a kulturní centrum příspěvková organizace města a zároveň provozovatel vyhlídky bude mít se staroměstskou farností uzavřenu dlouhodobou smlouvu o pronájmu věže,“ objasnil Josef Bazala s tím, že se v budoucnu počítá také s otevřením severní věže. „Na druhou, severní věž, nebudou muset návštěvníci stoupat jen po svých, ale budou moci využít výtahu,“ dodal Bazala.

Aleš Korvas
Foto: Radek Salaquarda, idobryden.cz

Foto: Radek Salaquarda, idobryden.cz

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb