Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 5.12.2018Rozsvícení Vánočního stromu + Mikuláš
  • 9.12.2018Vánoční jarmark
  • 16.12.2018Vánoční zpívání
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

Čtvrtek 15. listopadu 2018

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie


Posledních několik volných parcel zbývá pro zájemce nově budované průmyslové zóny na Loukách. Z celkových přibližně čtyř hektarů je k dispozici budoucím zájemcům již jen necelý hektar.
„Zájem o parcely v průmyslové zóně Louky předčil veškerá očekávání. Předpokládám, že spoustu zájemců budeme nuceni zklamat, protože už nebude co prodávat,“ uvedl starosta Starého Města, Josef Bazala. Podle jeho slov tak má už nyní nového vlastníka více než dvacet procent parcel s tím, že již za ně noví vlastníci uhradili na účet města okolo osmi milionů korun. Také prodeje dalších pozemků jsou zastupitelstvem schváleny a na některé již čekají jiní zájemci.
„Mohu potvrdit, že na stole máme žádost jedné velké společnosti z našeho regionu, která vyrábí autodíly pro automobilový průmysl. Mají požadavek na zhruba dvanáct tisíc metrů čtverečních plochy. Jméno zájemce ale zatím prozrazovat nebudu,“ řekl Josef Bazala.
Staré Město prodává zdejší pozemky za 1200 Kč. Dle znaleckého posudku 750 korun za metr čtvereční plus 450 korun za metr čtvereční z toho důvodu, že se město zavázalo vybudovat obslužnou komunikaci, která vyjde odhadem na 16 milionů korun a musí ještě zaplatit vynětí ze zemědělského půdního fondu pod touto komunikací. „Po odečtení těchto nákladů by si mohl staroměstský rozpočet polepšit o více než pětadvacet milionů korun,“ upřesnil starosta.
Portfolio firem v areálu bude různorodé. Noví majitelé jsou z řad firem zabývajících se obchodní činností, mícháním barev, společnost vyrábějící brusiva, vzduchotechniku, maziva a mnoho dalších.
Starosta rovněž uvedl, že by byl rád, pokud by se prodej zbývajících pozemků podařilo dokončit do konce letošního roku.

Aleš Korvas
Foto: Ilustrační foto

Foto: Ilustrační foto

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb