Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • Žádné připravované události
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

Pondělí 17. prosince 2018

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

SNOW FILM FEST
Sál staroměstské Sokolovny opět hostil jedinečnou přehlídku zimních adrenalinových sportů, jak je zachytily kamery nadšenců i profesionálů ze všech koutů světa. Snow film fest se ve zdejším prostředí pomaličku zabydluje a buduje si stálou diváckou základnu. I v letošním roce tak zajímavé snímky přitáhly velmi početné publikum. To může těšit především hlavní organizátorku akce, Evu Krchovou, která každoročně vynakládá velké úsilí, aby festival uspořádala ke spokojenosti všech návštěvníků. Vydatně jí v tom pomáhá i David Švejnoha, zkušený cestovatel, který se pravidelně ujímá role průvodce a moderátora večera. „My jsme tady začínali asi s třiceti lidmi, každým rokem se ale zájem zvyšuje, za což jsme samozřejmě hrozně rádi. Už čtvrtým rokem tady potkáváme stejné obličeje, ale to portfolio jejich kamarádů, které naše snímky zajímají, se naštěstí narůstá, takže i nám pak přibývají věrní diváci. S některými návštěvníky už si dokonce i tykáme a je to prostě taková příjemná rodinná záležitost,“ hodnotí návštěvnost sympatický David Švejnoha.
V letošním roce nabídl festival snímky z Kašmíru, Antarktidy, Pamíru, Finska i Kanady. Pokaždé se divákům vystavovaly na odiv mohutné hory, i fantastické sportovní výkony hlavních protagonistů. Jednou to bylo lezení, podruhé lyžování mimo vyznačené stopy, potřetí překonávání sama sebe v třídenním závodě zasněženou krajinou. Pokaždé byla ve hře velká odvaha, dřina i nebezpeční. Mezi snímky se objevil i zbrusu nový film bratří Jirky a Ondry Švihálkových, kteří se tentokrát vydali s lyžemi do Maroka. Zní to trochu podivně, že? „Většina lidí by to asi nečekala, ale náš hlavní letošní projekt byl právě zmapovat možnosti lyžování v severní Africe, konkrétně v pohoří Atlas. Dokonce jsme tam za tím účelem jeli dvakrát a natočili jsme o tom dokument Whiskey Berber,“ vysvětluje Jirka Švihálek. Podle adrenalinových lyžařů byly podmínky v Maroku výborné a podařilo se jim během dvou výprav přidat do sbírky i několik hodnotných sjezdů. „Bylo to opravdu exotické místo na lyžování, my jsme byli rádi, že jsme tam stihli i potkat místní lidi, což jsme se pokusili v tom filmu zachytit. Chtěli jsme tam mít i tu atmosféru a nejen ty sportovní výkony, musím říct, že jsme tam byli moc spokojení,“ dodává Jirka.
I v letošním roce se tak návštěvníkům moc domů nechtělo a ti opravdu nejvytrvalejší vydrželi téměř do půlnoci, kdy maraton sněhu a adrenalinu končil. Většina návštěvníků si snad najde cestu i na jarní obdobu festivalu, tedy na tzv. Expediční kameru, která většinou slibuje snímky ze světa horolezců a netradičních sportů.

BZ

Festival si nenechalo utéct početné publikum

Festival si nenechalo utéct početné publikum. Foto: Wolfpack mountain sports Uherské Hradiště, Gabrhel Tomáš


Průvodce festivalu David Švejnoha. Foto: Wolfpack mountain sports Uherské Hradiště,  Gabrhel Tomáš

Průvodce festivalu David Švejnoha. Foto: Wolfpack mountain sports Uherské Hradiště, Gabrhel Tomáš


Snímek bratří Švihálků. Foto: Wolfpack mountain sports Uherské Hradiště,  Gabrhel Tomáš

Snímek bratří Švihálků. Foto: Wolfpack mountain sports Uherské Hradiště, Gabrhel Tomáš

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb