Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 29.3.2019Noc s Andersenem
  • 7.4.2019Jarní předvelikonoční jarmark
  • 13.4.2019Den Země – Ukliďme ČR
  • 27.4.2019Den Země - Kovosteel
  • 28.4.2019Otevírání plavební sezóny Baťův kanál
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Pozvání na výstavu: Po stopách věrozvěstů
S umělcovou představou o podobě velkomoravských kostelů ve Starém Městě Na Valách, v Uh. Hradišti–Sadech a na Modré, na hoře sv. Klimenta v Chřibech, v Mikulčicích, na Pohansku a v Rajhradě, ale také církevních památek spjatých s cyrilometodějskou tradicí na Slovensku, v Kopčanech, Trenčíně, Skalce u Trenčína, v Krásně, Ducovém, ve Skalici a některých dalších lokalitách, se mohou seznámit návštěvníci výstavy Po stopách věrozvěstů s podtitulem Misie v kontextech a souvislostech, která je od 13.11. zpřístupněna v Jezuitském sklepě (náměstí Velké Moravy, Event centrum) ve Starém Městě. Malířem, který nesleduje pouze dokumentární věrnost památek, ale komponuje do kreseb i symbolické prvky duchovního odkazu cyrilometodějské misie, je Jozef Vydrnák z Dubnice nad Váhem; autory doprovodných textů jsou za slovenskou stranu Igor Zmeták ze Slovenské národní knihovny v Martině a za stranu moravskou Jiří Jilík z Centra slovanské archeologie MZM v Uherském Hradišti. Výstavu, která potrvá do 31. listopadu, připravilo Trenčínské osvětové středisko ve spolupráci s Městem Staré Město.
„Je to velmi inspirativní výstava, protože nám otevírá cestu k sousedům na Slovensko. O mnoha jejich památkách jsem se dozvěděl, až při cestách v souvislosti s přípravou projektu. A podobně to cítí i Slováci, i jim přinesla dosud neznámé pohledy a informace o našem Veligradu i dalších velkomoravských lokalitách.“

Jiří Jilík
Pozvání na výstavu: Po stopách věrozvěstů

Pozvání na výstavu: Po stopách věrozvěstů.

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb