Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 2.3.2019Košt slivovice
  • 6.3.2019Výtvarná soutěž
  • 29.3.2019Noc s Andersenem
  • 7.4.2019Jarní předvelikonoční jarmark
  • 13.4.2019Den Země – Ukliďme ČR
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

Sobota 16. února 2019

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Upozornění

Vážení spoluobčané,
z důvodu poškození hlavní řídící jednotky světelné signalizace křižovatky u radnice bude světelná signalizace dočasně mimo provoz. Oprava proběhne nejpozději do 20.02.2019.


Děkujeme za pochopení.


Změna zákona o veřejných financích trochu zkomplikoval život městům i jednotlivým spolkům a organizacím. Radnice se musely zabývat změnou pravidel při přidělování dotací, žadatelé o finance pak museli věnovat svým žádostem mnohem více času i energie. Obě strany to ale naštěstí ve Starém Městě zvládly na jedničku, takže zastupitelstvo mohlo nakonec posvětit všech 19 žádostí, a to v plném rozsahu. Město tak zájemcům z řad sportovních klubů, jednot, nebo třeba folkloristů mohlo nakonec rozdat téměř půl milionu korun. Pro symbolické šeky a podpis smlouvy si zástupci obdarovaných přišli do obřadní síně radnice, kde se setkali s představiteli města, tedy starostou, místostarostou i zastupiteli. Předání proběhlo ve velmi přátelské atmosféře, plné úsměvů a pohody. Mezi příjemci finanční podpory na činnost se tak ocitl například Moto sport klub v AČR Staré Město. „Ty prostředky určitě využijeme na pořádání závodů ve Starém Městě a taky na slavnostní ukončení sezóny, protože ti lidi to všechno dělají zadarmo, včetně pořádání závodů. Tak jim chceme na konci roku poděkovat a poděkovat i jezdcům za úspěšnou reprezentaci celého regionu,“ doplňuje předseda klubu Libor Karásek. Staroměstskému moto klubu se dařilo velmi dobře, velký úspěch zaznamenala například legenda moto sportu Karel Kalina, který nejen že letos vybojoval dva tituly vicemistra republiky, ale také zvítězil na velmi těžkém přírodním okruhu v Hořicích. Mezi příjemci grantu se ocitli i fotbalisté domácí Jiskry, ti by podle vyjádření svého nového předsedy chtěli prostředky použít především pro mládež. Příjemcem financí je i domácí jednota Sokol. „My bychom chtěli nechat zhotovit repliku historického praporu sokolského, který se ztratil někdy za okupace. Máme jenom žákovský prapor, takže bychom chtěli ten členský nechat vyrobit ještě podle vzpomínek pamětníků. Máme pořád velké všesokolské slety v Praze, kam sokoli přijíždějí se svými prapory, tak abychom mohli také důstojně reprezentovat,“ přibližuje účel využití financí z města Antonie Řádková z TJ Staré Město.

BZ

Foto: Barbora Žáková

Foto: Barbora Žáková


Foto: Barbora Žáková

Foto: Barbora Žáková


Foto: Barbora Žáková

Foto: Barbora Žáková


Foto: Barbora Žáková

Foto: Barbora Žáková


Foto: Barbora Žáková

Foto: Barbora Žáková


Foto: Barbora Žáková

Foto: Barbora Žáková


Foto: Barbora Žáková

Foto: Barbora Žáková


Foto: Barbora Žáková

Foto: Barbora Žáková

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb