Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 29.9.2018Michalské slavnosti – Hody s právem
  • 6.10.2018Staroměstský Den vína
  • 26.10.2018Oslava založení ČS, světýlkový průvod
  • 11.11.2018Žehnání Svatomartinských vín
  • 5.12.2018Rozsvícení Vánočního stromu + Mikuláš
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

Čtvrtek 20. září 2018

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie


Hřiště Na rybníčku se stalo dějištěm závodů v požárním útoku O pohár starosty města Staré Město. Tato soutěž se v letošním roce konala už po osmé, přičemž podruhé v areálu sportoviště. Dříve se dobrovolní hasiči scházeli v prostorách zemědělské školy, kde ale neměli k této rychlostní disciplíně zcela ideální podmínky. „Tady je to fajn, na tom našem bývalém působišti si nás lidé nenašli, tady ale máme dneska tak přes sto diváku, takže musíme být spokojení,“ hodnotí soutěž starosta domácích hasičů Antonín Martínek.
Osmého ročníku klání v požárním útoku se zúčastnilo celkem 15 družstev mužů a 8 družstev žen. Staroměstská soutěž je součástí seriálu Velké ceny okresu Uherské hradiště, jednotlivým týmům se tak úspěchy zaznamenávají do okresní soutěžní tabulky. Na startovní listině nechyběl ani domácí mužský tým, moc vysoko v tabulce se mu ale vyšplhat nepodařilo. „Kluci se snaží, ale dneska to moc nešlo. Bohužel nám upadl jeden kluk na rozdělovači. Naštěstí se mu tedy nic nestalo a i požární útok dokončili, což ocenilo obecenstvo i soupeři,“ popsal příčinu neúspěchu starosta hasičů.
Naopak do čela soutěžní tabulky se podařilo protáhnout mužskému týmu z Mistřic, který dosáhl výsledného času 17,26 sec. Mezi ženami pak uspěly Bojkovice, s výsledným časem 19,10 sec. „Ženy ale závodí na kratší vzdálenost, jdou jenom 2b, zatímco muži běží 3b. Zkrátka delší trasu,“ vysvětluje specifika požárního útoku Martínek.
Náročnou sportovní disciplínu sledoval i starosta Josef Bazala, který pak na konci vítězům předal poháry, dárkové koše i něco tekutého pro dobrou náladu. „Chtěl bych poděkovat všem, kteří nás podpořili, ať už jde o Zlínský kraj, město nebo třeba jednotlivé firmy, bez toho bychom takovou soutěžit organizovat nemohli,“ uzavřel Antonín Martínek.

BZ

Foto: Barbora Žáková

Foto: Barbora Žáková


Foto: Barbora Žáková

Foto: Barbora Žáková


Foto: Barbora Žáková

Foto: Barbora Žáková


Foto: Barbora Žáková

Foto: Barbora Žáková


Foto: Barbora Žáková

Foto: Barbora Žáková

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb