Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 29.3.2019Noc s Andersenem
  • 7.4.2019Jarní předvelikonoční jarmark
  • 13.4.2019Den Země – Ukliďme ČR
  • 27.4.2019Den Země - Kovosteel
  • 28.4.2019Otevírání plavební sezóny Baťův kanál
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie


V neděli 30. srpna se na náměstí Velké Moravy ve Starém Městě uskutečnil Koncert pro pár kapek krve, který uspořádal Český rozhlas Brno společně se staroměstskou radnicí. Hlavním smyslem zábavného odpoledne, které nabídlo dětem i řadu soutěží a netradičních disciplín, bylo poděkování. A to všem těm, kteří jakýmkoli způsobem pomohli lidem s leukémií.
Inspirací byl příběh mladé maminky z Polešovic Barbory Halodové, která onemocněla touto zákeřnou nemocí, zároveň ale také strhla lavinu solidarity, která v dnešní době příjemně překvapila. „Já jsem zhruba před půl rokem měl velké štěstí, při natáčení pořadu Stříbrný vítr jsem točil příběh Barbory Halodové, která onemocněla akutní leukémií. Už tehdy mě napadlo, že bychom mohli uspořádat koncert a jeho prostřednictvím poděkovat těm stovkám lidí, kteří našli tu odvahu a dali krev,“ vysvětluje pohnutky vzniku koncertu ředitel Čro Brno Jaromír Ostrý.
Darovat pár kapek krve a zároveň se tak zapsat do registru dárců kostní dřeně bylo možné přímo na místě. Na koncertě se také lidé dozvěděli vynikající zprávu, a to, že se pro Barboru skutečně podařilo najít vhodného dárce a má za sebou už i úspěšnou transplantaci. „V dnešní době, kdy všude kolem sebe vidíme jenom lidské neštěstí, je důležité, že lidé v sobě nacházejí touhu pomoct druhým. A tento koncert je toho důkazem,“ shrnuje Ostrý.
Náměstí Velké Moravy tak ožilo domácím folklorem v podání CM Bálešáci, Drmolicemi z Polešovic nebo rockovou klasikou v podání uherskohradišťského Svatého Pluku.Hlavní hvězdou programu pak byl brněnský herec Zdeněk Junák, známý předevší ze seriálu o četnících.
„Mám z toho radost, protože to množství lidí, jaké tady je, je úžasná vizitka celé akce. My jsme dali k dispozici náměstí i jezuitský sklep, aby tady účinkující měli dostatek prostoru. A ta atmosféra je opravdu úžasná,“ doplňuje starosta města Josef Bazala.

BZ

Foto: Barbora Žáková

Foto: Barbora Žáková


Foto: Barbora Žáková

Foto: Barbora Žáková


Foto: Barbora Žáková

Foto: Barbora Žáková


Foto: Barbora Žáková

Foto: Barbora Žáková

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb