Novinky

Rubriky

Kalendář akcí

  • 3.3.2018Košt slivovice
  • 18.3.2018Jarní předvelikonoční jarmark
  • 23.3.2018Noc s Andersenem
  • 14.4.2018Den Země – Ukliďme ČR
  • 28.4.2018Otevírání cyklostezek
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

Neděle 25. února 2018

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Čochtan neplaval daleko
Staroměstští rybáři přichystali už devátý ročník nočních závodů o sošku vodníka Čochtana. Ve zdejším klání přitom nejde, jak se říká, o kvantitu, ale o kvalitu. Vítězem je tedy ten, kterému na udici skončí ta nejdelší ryba. Domácí organizace vysadila do Čerťáku, tradičního místa konání soutěže, asi tunu ryb, rybáři tak měli rozhodně o co bojovat. Do letošního závodu se v letošním roce zapojilo více jak sto zdatných a trpělivých soutěžících. Těm navíc přálo také počasí, velké celodenní vedro totiž osvěžila vítaná noční bouřka, která trošku pozměnila složení úlovků.
Soška vodníka Čochtana se ale nakonec od místa závodů příliš nevzdálila, odnesl si ji totiž domácí Martin Bělaška, kterému se podařilo vylovit sumce s délkou 91 centimetrů. Zajímavostí je, že Martin se těchto rybářských závodů účastnil vůbec poprvé a hned vítězně. Mimořádný talent nebo štěstí začátečníka? Ať tak nebo tak, toho největšího sumce se mu podařilo polapit na mrtvou rybku. Mezi úspěšné se pak s candátem, dlouhým 84 cm zařadil i Libor Kusák, nebo třeba Martin Lakůvka, kterému na udici uvíznul kapr o délce 74 cm.
S letošním, už devátým, ročníkem rybářských závodů tak museli být spokojeni rybáři i organizátoři.

BZ

Foto: Radek Salaquarda

Foto: Radek Salaquarda


Foto: Radek Salaquarda

Vítěz Čochtana Martin Bělaška. Foto: Radek Salaquarda

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Vizualizace ZUŠ

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb