Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • Žádné připravované události
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

Pondělí 17. prosince 2018

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie


Český rozhlas Brno a Staré Město pořádají „KONCERT PRO PÁR KAPEK KRVE“
neděle 30. srpna 2015 v 15:00 náměstí Velké Moravy ve Starém Městě
dětské odpoledne od 13:30

účinkují:
brněnský herec a moderátor Zdeněk Junák a Vinařští romantici
cimbálová muzika Bálešáci ze Starého Města
ženský sbor Drmolice z Polešovic
dětský soubor Pentlička z Boršic
rockový sbor Svatý pluk z Uherského Hradiště

Paní Barbora Halodová z Polešovic, maminka dvou malých předškolaček, byla ještě před rokem plná radosti, optimismu a dobré nálady. Pak přišlo nachlazení, podivná únava, neúspěšná léčba antibiotiky – a hrozivá diagnóza: akutní leukémie, na jejíž léčbu je nutná transplantace kostní dřeně. „Ta první informace člověka hodně zaskočí. Uvědomí si, že to zdraví je vůbec nejdůležitější. Lidé se potkávají na narozeniny, na svátky, říkají si hodně zdraví, ale někdy to říkají jen jako frázi,“ svěřila se.
Celá situace vyvolala nejen v Polešovicích, ale na celém Slovácku mimořádnou odezvu. Zapojili se sousedé, kamarádi, náhodní lidé, kteří se o problému dozvěděli a začali pro ni hledat vhodného dárce kostní dřeně. Barbora Halodová původně nechtěla o problému příliš mluvit, nehodlala prý přidávat lidem práci. Teď sype z rukávu jedno jméno ochotného pomocníka za druhým. Jen namátkou třeba Myriam Farská, Bronislava Otrusinová a mnoho dalších. „Já bych je nejradši všechny vyjmenovala a všem poděkovala,“ dodává s optimismem a vírou. „Všichni ti lidé, co pro nás už tolik udělali a stále dělají, jsou obrovským povzbuzením. Mám obrovskou radost, že zveřejnění našeho příběhu může pomoci dalším,“ tvrdí.
Ví, že nebojuje jen za sebe, ale za desítky nemocných v podobné situaci. Zjistit, zda je člověk vhodným dárcem, přitom není složité – k posouzení vhodnosti stačí vyplnění dotazníku a dva mililitry krve. Ani případné darování není bolestivé, záleží tedy jen na chuti člověka pomoci.
Mimořádný „KONCERT PRO PÁR KAPEK KRVE“ je věnovaný všem obětavým lidem, kteří se jakýmkoliv způsobem věnují této problematice, současně také během celého odpoledne nabídne možnost nechat si přímo na místě odebrat krevní vzorek a zaregistrovat se do registru dárců kostní dřeně.
Vstup na koncert je volný, uvádět ho bude populární brněnský herec a „četník“ Zdeněk Junák a moderátor Českého rozhlasu Brno Jiří Kokmotos. Současně také můžete na místě vyhrát velmi zajímavé ceny!

Foto: archiv

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb