Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • Žádné připravované události
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

Pondělí 17. prosince 2018

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie


Myslím, že není nikdo, kdo by mu hádal nárok na důchodový věk. Vysoký, štíhlý, bez šedin, v dobré kondici a náladě. Zdá se, že to není dávno, kdy Staroměstské noviny psaly, že na sokolovně Ing. Jan Němec oslavil padesát let. A přece je to více než deset let. Nejdříve pracoval ve státním podniku Barvy a Laky ve Starém Městě, později v soukromých společnostech a od roku 2001 nastoupil na Odbor investic městského úřadu.
Dá se říci, že mu rukama prošly všechny velké stavby města: obchvat na Loukách, severní i jižní část náměstí Hrdinů, náměstí Velké Moravy, inženýrské sítě na Trávníku, přestavba sokolovny a samozřejmě i všechny opravy chodníků, ulic apod. Mnohokrát to nebyla jednoduchá jednání, při kterých bylo nutné pohlídat kvalitu, termín i cenu. Vzhledem k erudovaným znalostem to však zvládnul ke spokojenosti investora, dodavatele a především občanů.
V minulosti se angažoval i ve veřejném životě. V letech 1994 – 2001 byl členem rady a zastupitelstva města.
Honza Němec je však především stále aktivním sportovcem. V mládí hrával hokej a celý svůj volný čas věnoval staroměstskému volejbalu. Byl výborným hráčem prvního mužstva, později členem výboru a dlouholetým předsedou sportovních klubů ve Starém Městě. Obětoval sportu velké množství času. Pravidelně se zúčastňuje sportovních událostí. Mají společně s manželkou Vlastou spousty přátel z řad volejbalistů, s kterými jezdí na společné dovolené. A není to žádné lenošení, ale naopak podnikají různé cyklistické túry do přírody a za poznáním. V posledních letech se k tomu přidal tenis a lyžařské zájezdy do Alp.
Myslím, že právě optimistická povaha, sportovní duch, dobrá životospráva a určitě i rodinné zázemí se kladně podepsaly na jeho dobré kondici a vitalitě.
A tak, Jendo, díky za dobrý příklad pro ty z nás, kteří bychom, se sebou mohli taky něco udělat. Užívej si dlouho aktivně zasloužený důchod.
Děkuji Ti za odvedenou práci a za pracovníky městského úřadu, zastupitele a občany přeji hodně zdraví, osobní a rodinné pohody a všechno dobré.

Josef Bazala, starosta
Starosta Josef Bazala se loučí s Janem Němcem. Foto: Vladimír Kučera

Starosta Josef Bazala se loučí s Janem Němcem. Foto: Vladimír Kučera

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb