Novinky

Rubriky

Kalendář akcí

  • 3.3.2018Košt slivovice
  • 18.3.2018Jarní předvelikonoční jarmark
  • 23.3.2018Noc s Andersenem
  • 14.4.2018Den Země – Ukliďme ČR
  • 28.4.2018Otevírání cyklostezek
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

Středa 21. února 2018

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie


Základní škola ve Starém Městě se v termínech 28. května a 5. června zapojila do akce Den bez tabáku s heslem „Nechte tabák ležet, pojďte s námi běžet“. Nejprve se ve čtvrtek 28. května zúčastnili štafetového běhu na školním hřišti žáci 3. – 5. ročníku. Akcí si tak děti připomněly škodlivost a neblahé následky kouření. Všechny zúčastněné třídy byly odměněny diplomy a ti nejrychlejší drobnými cenami.

Akce se zúčastnili i žáci šestého ročníku a to v pátek 5. června. Za doprovodu peer aktivistů ze sedmého ročníku soutěžili na hřišti Rybníčky. V tropickém počasí neváhali a postavili se na start štafetového běhu, ve kterém prokázali nejenom běžecké schopnosti, ale také schopnost vzájemně se podpořit a povzbudit. Žáci otestovali i své znalosti ve vědomostní soutěži „Co víte o kouření?“. O stavu svých plic se mohli všichni přesvědčit měřením usilovné výdechové vitální kapacity, tj. maximální objem vzduchu, který mohou po maximálním nádechu prudce vydechnout. Účastníci běhu dostali drobné upomínkové předměty a vítězové malé odměny a diplomy.
Celou akci pořádala Základní škola ve Starém Městě ve spolupráci s plicní ambulancí MUDr. Stanislavy Kacrové v Uherském Hradišti a Krajskou hygienickou stanicí Zlínského kraje se sídlem ve Zlíně, s podporou Ligy proti rakovině Praha a MUDr. Ireny Pelechové a MUDr. Martiny Honigové, praktických lékařek pro děti a dorost ze Starého Města.

Mgr. Monika Gejdošová
Foto: Mgr., PhD. Beáta Kroutilíková

Foto: Mgr., PhD. Beáta Kroutilíková

Foto: Mgr., PhD. Beáta Kroutilíková

Foto: Mgr., PhD. Beáta Kroutilíková

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Vizualizace ZUŠ

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb