Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 19.8.2018 15.00O putovní pohár starosty města Starého Města
  • 25.8.2018 14.00Středověké odpoledne
  • 31.8.2018 15.0022. Mistrovství České Republiky a Fiesta 2018
  • 2.9.2018 15.00Zábavné odpoledne s knihovnickou dílnou
  • 2.9.2018 17.00Velkomoravský koncert
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

Středa 15. srpna 2018

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Dotazník pro občany

Obracíme se na Vás jménem Ministerstva zemědělství ve spolupráci s nímž, bychom Vás chtěli požádat o vyplnění dotazníku týkající se „Plánování v oblasti vod“. Dotazník Vám zabere max. 5 minut. Výsledky těchto dotazníků pomůžou ke zjištění názorů a postojů, které zaujímá veřejnost a občané k přijatým opatřením. Termín na vyplnění dotazníku je do 10/9/2018.

Dotazník k vyplnění

Děkujeme moc za Vaši vstřícnost a vyplnění dotazníku.


V obřadní síni MěÚ Staré Město přijal starosta města Josef Bazala a místostarosta města Mgr. Martin Zábranský delegaci učitelů a zvolených zástupců žáků žákovského parlamentu ZŠ Staré Město vedenou ředitelem školy panem Mgr. Josefem Jurnyklem. Z rukou pana starosty převzali symbolické jmenovací medaile a upomínkové předměty města Starého Města zvolení zástupci žákovského parlamentu Dominik Svoboda, VI.B, Martin Králík, VI.C, Michal Šmíd, VI.A, Kateřina Nedomová, VII.B, Alžběta Pleváková, VII.D, Čestmír Kolařík, VII.D, Petr Strenzl, VIII.A, Simona Pilušová, VIII.C, Helena Šťastná, VIII.D, Filip Kubeš, IX.C, Marek Moštěk, IX.D a Viktorie Šnajdrová, IX.D. Historicky první žákovský parlament na ZŠ Staré Město vzešel z řádných voleb žáků druhého stupně, ve kterých kandidáti prezentovali své volební programy zaměřené na zlepšení a rozvoj vzdělávacích podmínek a aktivit školy. Prostřednictvím těchto zvolených členů žákovského parlamentu mohou žáci přenášet své podněty a připomínky ke vzdělávacímu procesu vedení školy a zřizovateli. Práce v žákovském parlamentu je zajímavá a klade na volené zástupce určitou zodpovědnost. Je to instituce všech žáků. Pomocí ní mohou realizovat některé nové, vlastí projekty vedoucí k lepšímu klimatu ve třídě a škole. Členové parlamentu si mohou také rozvíjet své vlastní dovednosti na úrovni konstruktivní diskuze, aktivního naslouchání nebo prezentačních dovedností. Právě těch dovedností, kterých se nám ve vrcholné politice někdy nedostává.

Mgr. Martin Zábranský

Foto: Vladimír Kučera

Foto: Vladimír Kučera


Foto: Vladimír Kučera

Foto: Vladimír Kučera


Foto: Vladimír Kučera

Foto: Vladimír Kučera


Foto: Vladimír Kučera

Foto: Vladimír Kučera


Foto: Vladimír Kučera

Foto: Vladimír Kučera


Foto: Vladimír Kučera

Foto: Vladimír Kučera

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb