Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 29.3.2019Noc s Andersenem
  • 7.4.2019Jarní předvelikonoční jarmark
  • 13.4.2019Den Země – Ukliďme ČR
  • 27.4.2019Den Země - Kovosteel
  • 28.4.2019Otevírání plavební sezóny Baťův kanál
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie


Expediční filmy se díky celovečernímu promítání o dobrodružství, divoké přírodě, extrémních zážitcích a sportech ve všech ročních obdobích staly i ve Starém Městě v SKC akcí s tradicí, která je vyhledávána zájemci všech věkových kategorií, místních i z okolí.
Nápad, který vznikl díky úsilí nadšenců o.s. Hedvábná stezka, si dal za cíl připravit pro pořadatele ve městech a obcích filmy, oceněné na prestižních festivalech, zejména na mezinárodním festivalu MHFF v Teplicích nad Metují. Spolupořadatelem festivalu je National Geographic Česko, partnery významné cestovní kanceláře a organizace, firmy se sportovním vybavením, mediální agentury.
Promítání filmů probíhá vždy na jaře a na podzim nyní už na téměř 200 místech České a Slovenské republiky. Čtyřhodinové pásmo filmů a vstupů uspokojí i ty nejnáročnější diváky a milovníky dobrodružství.
Programem v SKC provádí cestovatel David Švejnoha, který svými zkušenostmi a zážitky jednotlivé projekce zajímavě doplňuje a o přestávkách mezi promítáním bývá vyhledávaným partnerem pro nejrůznější diskuze z cestovatelského prostředí.
Nadšení účastníků nás jako pořadatele zavazuje k tomu, abychom v tradici pořádání festivalů nejen pokračovali, ale jejich průběh neustále vylepšovali a doplňovali.
Už letos jsme po Expediční kameře zařadili celovečerní pásmo filmů Po stopách Džingischána – které si diváci, kteří v rámci festivalu shlédli některé z dílčích dílů, sami vyžádali. Australský dobrodruh Tim Cope putuje sám na koňském hřbetu mnoho měsíců z Mongolska přes Střední Asii až do Evropy. Překonává stepi, pouště i hory a jde stejnou cestou, jakou kdysi prošly bojovné hordy největšího dobyvatele všech dob. Dodnes je to nádherná krajina, kterou obývají drsní, ale často také velmi pohostinní lidé. Mnozí z nich žijí stále kočovným způsobem života, kdy jsou jim koně a velbloudi nezbytným pomocníkem pro přežití.
V rámci Snow Film festu – večeru plném špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, skiaplinismu a dalších zimních šílenostech, který proběhl v SKC koncem listopadu, jsme do Starého Města pozvali členy Kejda týmu z Brna, účastníky jedné ze skialpinistických expedic, která byla v rámci festivalu promítána. Ukázalo se, že setkání s přímými účastníky dobrodružných výprav diváci ocení, proto v rámci nových projekcí připravujeme další zajímavá setkání.
Jsme přesvědčeni, že cestovatelské projekty mají mezi příznivci dobrodružství a svobody na cestách své trvalé místo a jednou možná někdo – kdoví – bude promítat o expedičních cestách třeba na Mars.

Eva Krchová
Zleva: bratři Švihálkovi, členové Kejda Ski Teamu, s cestovatelem Davidem Švejnohou. Foto: PP

Zleva: bratři Švihálkovi, členové Kejda Ski Teamu, s cestovatelem Davidem Švejnohou. Foto: PP

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb