Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 29.3.2019Noc s Andersenem
  • 7.4.2019Jarní předvelikonoční jarmark
  • 13.4.2019Den Země – Ukliďme ČR
  • 27.4.2019Den Země - Kovosteel
  • 28.4.2019Otevírání plavební sezóny Baťův kanál
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie


Dvě na sebe navazující lávky přes řeku Moravu a Baťův kanál, patřící Uherskému Hradišti a Starému Městu, se po dvou měsících znovu otevřely pěším i cyklistům. Lávky byly uzavřeny koncem srpna, stavební práce byly dokončeny v původně plánovaném termínu 31. října. Kolaudace obou lávek a uvedení do provozu proběhly v pondělí 3. listopadu.
Do rekonstrukce lávky přes Baťův kanál Staré Město investovalo 1,5 mil. Kč, z toho 1 mil. Kč pokryla dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury.¬ Přemostění řeky Moravy vyšlo město Uherské Hradiště na 2,4 mil. Kč. Celkové investice do rekonstrukcí obou lávek dosáhly částky 3,9 mil. Kč, nicméně cca 70 procent z těchto nákladů poskytl ve formě dotace Státní fond dopravní infrastruktury¬.
Obě lávky jsou hojně využívány chodci i cyklisty, neboť jejich umístění zajišťuje bezpečné spojení Uherského Hradiště a Starého Města mimo velmi frekventovanou silnici I/55 s dopravní zátěží více než 21 tisíc motorových vozidel denně. Tuto trasu přes řeku Moravu využívá dle posledního sčítání z roku 2012 denně cca 1700 cyklistů.

Lávky přes Baťův kanál a řeku Moravu. Foto: Vladimír Kučera

Lávky přes Baťův kanál a řeku Moravu. Foto: Vladimír Kučera

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb