Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 29.3.2019Noc s Andersenem
  • 7.4.2019Jarní předvelikonoční jarmark
  • 13.4.2019Den Země – Ukliďme ČR
  • 27.4.2019Den Země - Kovosteel
  • 28.4.2019Otevírání plavební sezóny Baťův kanál
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie


V průběhu měsíce září proběhly na prvním stupni Staroměstské základní školy nejrůznější sportovní olympiády a zábavné aktivity pro děti.
Čerství školáci, navštěvující 1.A a 1.B třídu, si v rámci programu Cesta za poznáním zahráli spoustu zajímavých a netradičních her v prostorách Klubka ve Starém Městě. Žáci si vyzkoušeli, jak se dá s kamarády spolupracovat, vyrobili si z barevných papírků květinovou louku, také nechyběl zpěv lidových písniček s pohybovým doprovodem. Celý program byl završen soutěží s názvem Největší bublina. Celé dopoledne bylo i přes deštivé počasí vydařené a naši malí školáčci se do školy vraceli s úsměvem na tváři.
Na žáky druhých ročníků zase čekala VESELÁ OLYMPIÁDA. Ta se uskutečnila na zahradě Střediska volného času Klubka ve Starém Městě. Malí sportovci byli rozděleni do sedmi družstev. Dostali čísla a společně se svými vedoucími si vyzkoušeli netradiční sportovní disciplíny. Děti měly několik pokusů, aby zjistily techniku co nejdelšího skoku s kufrem. Hod gumákem do hrnce byl jednoduchý, ale zato hodit prostěradlem dalo i tomu nejotrlejšímu sportovci zabrat. Vzpírání s láhvemi na tyči naplněné vodou měly děti v malíku. Při hodu míčem nohama vleže se občas míč zakutálel jinam, než měl, ale válení velkého míče nebo sprint na koštěti rozesmálo každou tvářičku. Taky běh s batohem přes překážky šel dětem skvěle. Za odměnu všichni nadšení sportovci dostali sladkou medaili.
Žáci 3.tříd se zúčastnili ve středu 24. září olympijského dne. Na chvilku si oddychli od učení a podnikli pěší výlet do Kostelan. Zpočátku nebylo počasí úplně přívětivé. Zima a mlha se dětem moc nelíbily, ale naštěstí brzy vysvitlo sluníčko. Paní učitelky se vydaly s dětmi po cyklostezce k jezu na řece Moravě. Cestou děti poznávaly krásnou podzimní přírodu. V Kostelanech, na fotbalovém hřišti, si malí sportovci zahráli slíbené hry. Zpáteční cestu absolvovali žáci autobusem.
Pro žáky 4. a 5. ročníku byl Olympijský den připraven 17. září. Žáci se zúčastnili orientačního závodu, který proběhl v Kunovském lese. Ranní mlhu a promoklý les brzy vytlačilo velmi vydařené slunečné a teplé počasí. Dráha byla z důvodu rozblácených cest volena po travnatých částech (v místě disc golfového hřiště) a dosahovala délky necelých 600 metrů. Všichni účastníci závodu doběhli ve zdraví, což bylo největší vítězství celé akce. Vítězové jednotlivých kategorií získali symbolické ceny a diplom.

Gejdošová Monika

Děti na louce v Kunovském lese. Foto: MG

Děti na louce v Kunovském lese. Foto: MG


Paní učitelky se vydaly s dětmi po cyklostezce k jezu na řece Moravě. Foto: MG

Paní učitelky se vydaly s dětmi po cyklostezce k jezu na řece Moravě. Foto: MG


Start orientačního závodu. Foto: MG

Start orientačního závodu. Foto: MG


Nadšení sportovci dostali sladkou medaili. Foto: MG

Nadšení sportovci dostali sladkou medaili. Foto: MG

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb