Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 29.3.2019Noc s Andersenem
  • 7.4.2019Jarní předvelikonoční jarmark
  • 13.4.2019Den Země – Ukliďme ČR
  • 27.4.2019Den Země - Kovosteel
  • 28.4.2019Otevírání plavební sezóny Baťův kanál
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Skupina historického šermu Morrigan děkuje městu Staré Město za přidělení GRANTU na akci „PROCHÁZKA STŘEDOVĚKEM“, na novém náměstí Velké Moravy dne 23. září. Zároveň děkujeme za průvodní slova, které přednesli starosta Josef Bazala a místostarosta Radoslav Malina.
Účinkující na přehlídce části středověkých dějin byli lukostřelci – členové skupiny historického šermu Morrigan ze Starého Města, členové výjimečného uskupení střelců ze silných luků Česko – Slovenské Warbow Society (CSWBS), skupina historického šermu Vanir ze Zábřehu na Moravě a skupina historických tanců Porta Temporis z Napajedel.
Děkujeme také řemeslníkům – keramičce Zuzce Pavlíkové z Fulneku, výrobci kožených předmětů Petru Ospálkovi st. ze Zábřehu na Moravě a především Michalovi Kuzníkovi a Danielce Přívětivé z Opavy za skvělé předvedení historické kuchyně a možnosti ochutnávky středověkých lidových jídel a nápojů. Předvedením všech možných typů nalezených kovaných hrotů potěšil jeden z nejlepších kovářů těchto hrotů Miloslav Križan z Trenčína.
Příjemným výkladem o historii a vykopávkách na místě konání akce všechny provedl docent Luděk Galuška, jeden z nejrenomovanějších archeologů na území Velké Moravy. Celé odpoledne nás slovem provázela Jana Jelínková Kašpar.
Možností ochutnávky vína a slivovice ze současnosti všechny potěšili členové staroměstských spolků. Jmenovitě za Spolek přátel slivovice pan Ladislav Prostředník a za Spolek přátel vína pan Dalimil Vrána. Projížďky na poníkovi zajistila Kateřina Husaříková.

Za skupinu historického šermu Morrigan
Bohumil Višenka
Na přehlídce Procházka středověkem, která se uskutečnila na náměstí Velké Moravy 23. srpna, návštěvníci viděli lukostřelce ze skupiny historického šermu Morrigan ze Starého Města a také členy výjimečného uskupení střelců ze silných luků Česko- Slovenské Warbow Society. Foto: Milan Kubíček

Na přehlídce Procházka středověkem, která se uskutečnila na náměstí Velké Moravy 23. srpna, návštěvníci viděli lukostřelce ze skupiny historického šermu Morrigan ze Starého Města a také členy výjimečného uskupení střelců ze silných luků Česko- Slovenské Warbow Society. Foto: Milan Kubíček

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb