imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Letošní, již 18. ročník turnaje O pohár hejtmana Zlínského kraje, se stal kořistí extraligové FATRY Zlín (celkem již dvanácté vítězství).
V silné konkurenci extraligových klubů z České republiky (Fatra Zlín a SKV Havířov), Slovenska (Spartak Myjava), mužstva extraligových juniorů FATRY Zlín si nově tvořený domácí celek počínal velmi dobře, když obsadil 3. místo. Zápasy se odehrály v jedné skupině systémem každý s každým na dva hrané sety. Mužstvo VSK Staré Město postupně remizovalo s Havířovem 1:1 (21:25,28:26), porazilo juniory ze Zlína 2:0 (25:11,25:13), remizovalo s Myjavou 1:1 (23:25,25:22) a prohrálo s celkovým vítězem FATROU Zlín 0:2 (18:25, 17:25).
Konečné pořadí: 1. FATRA Zlín 7 bodů, 2. Spartak Myjava 6 bodů, 3. Staré Město 4 body, 4. Havířov 3 body, 5. FATRA Zlín junioři 0 bodů.
V mužstvu VSK Staré Město se vystřídali hráči Kamler, Skyba, J. Zábranský, Maděra, Kobolka, Motyčka, Skryja, Špalek a hrající kouč Karabec.

Začátek halové sezóny jsme sledovali s určitými obavami, jak dáme kádr pro 1. ligu dohromady. S aktivní kariérou zatím skončili zkušení hráči Sedláček a Erman, svoji činnost v klubu ukončili hostující hráči Ulč a Matějka. Velký návrat však ohlásil zkušený nahrávač Kamler, přitáhl s sebou blokaře J. Zábranského (ten hrál ligu naposledy před deseti lety), k dispozici bude i univerzál Pecháček a později se zapojí kapitán extraligového celku J. Kment. Hlavním kladem letošního turnaje bylo nasazení všech hráčů, bojovnost a chuť do hry. Takže jsem rád, že se vrátilo to, co staroměstské mužstvo vždy provázelo. A to je kamarádská parta.

Kádr pro ligovou sezónu se krystalizuje v následující podobě:
Nahrávači: Kamler, Truong (hostování ze Zlína) a Malčík.
Blokaři: Skyba, J. Zábranský, Skryja.
Smečaři: Maděra, Kobolka, Motyčka (oba hostování ze Zlína).
Univerzální hráči: Kment, Pecháček.
Libera: Špalek, Salava.
Kouč Karabec bude připraven i na hru na postech univerzála a blokaře.

Petr Straka
Nástup týmů před zahájením turnaje. Vpředu družstvo VSK Staré Město. Foto: Milan Kubíček

Turnaj zahájil předseda volejbalového klubu Petr Straka (na snímku vlevo), potom účastníky turnaje pozdravil starosta Josef Bazala. Foto: MK

Volejbalisté VSK Staré Město (v bílých dresech) obsadili pěkné 3. místo. Foto: Milan Kubíček

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.