Novinky

Rubriky

Kalendář akcí

  • 24.6.2018Hurá prázdniny
  • 25.8.2018Středověké odpoledne
  • 2.9.2018Velkomoravský koncert
  • 8.9.2018Slovácké slavnosti vína
  • 9.9.2018Zábavné odpoledne s knihovnickou dílnou
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Projekty z IROP

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

Pondělí 18. června 2018

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Zajímavé setkání se uskutečnilo v obřadní místnosti radnice ve čtvrtek 3. července. Na městský úřad přišli zástupci místních škol, spolků a neziskových organizací, aby převzali finanční prostředky ve výši 500 tisíc korun na podporu činnosti nebo projektu neziskových organizací – Grant 2014. Například fotbalisté TJ Jiskra Staré Město získali peníze na projekt Podpora mládežnického fotbalu ve výši 40 tisíc korun, skupina historického šermu Morrigan o. s. na projekt Procházka středověkem na náměstí Velké Moravy ve výši 30 tisíc korun a třeba dětský folklorní soubor Dolinečka na projekt Prezentace tradiční lidové kultury na území Starého Města i v zahraničí ve výši 25 tisíc korun.
V úvodu slavnosti přednesl proslov starosta Josef Bazala. Poděkoval všem zástupcům spolků a společenských organizací za jejich činnost. Byli přítomni i zástupci Rady města Staré Město Radoslav Malina, Ing. Kamil Psotka, Mgr. Martin Zábranský a Miroslav Horký, kteří postupně předali všem přítomným smlouvy o schválených finančních příspěvcích na podporu činnosti nebo projektu neziskových organizací.
Po oficiální části následovalo neformální posezení spojené s výměnou zkušeností z činnosti spolků a neziskových organizací.

Milan Kubíček
Zástupci spolků a neziskových organizací se sešli s vedoucími představiteli města v obřadní síni na radnici. Foto: Vladimír Kučera

Zástupci spolků a neziskových organizací se sešli s vedoucími představiteli města v obřadní síni na radnici. Foto: Vladimír Kučera

Starosta Josef Bazala všem přítomným poděkoval za velmi aktivní činnost v minulém období. Foto: VK

Starosta Josef Bazala všem přítomným poděkoval za velmi aktivní činnost v minulém období. Foto: VK

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb