Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 25.10.2018 17.30Oslava 100 let od založení ČS, světýlkový průvod
  • 11.11.2018Žehnání Svatomartinských vín
  • 5.12.2018Rozsvícení Vánočního stromu + Mikuláš
  • 9.12.2018Vánoční jarmark
  • 16.12.2018Vánoční zpívání
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

Úterý 23. října 2018

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Je středa 14. května, 11:50 hodin. Scházíme se ve vestibulu Základní školy Staré Město a vyrážíme na okresní soutěž Hlídek mladých zdravotníků do Uherského Hradiště. Čilý ruch v okolí Slovácké búdy nám dává tušit, že našich soupeřů oproti loňskému roku přibylo. Poměřit síly si přijelo devět hlídek mladších dětí a čtyři hlídky starších. Nebude lehké uspět. Tušíme to a ještě před zahájením se pouštíme do spěšného shrnutí toho nejdůležitějšího.
Soutěž začíná vstupním testem znalostí o stavbě lidského těla a zásadách poskytování první pomoci. Čeká nás pět stanovišť. Před družstvem mladších se otevírají dveře a hrnou se na ně první instrukce. V okolí Kauflandu došlo k autonehodě. Zraněný je muž a jeho šestileté dítě. To upadlo do bezvědomí se zástavou dechu i srdeční činnosti. Děti resuscitují. Vedou si dobře. Muž utrpěl otevřenou zlomeninu pravého předloktí, zranění břicha s vnitřním krvácením a řadu povrchových odřenin na levé ruce. Děti reagují pohotově a správně. Odměnou je jim vysoký počet bodů v hodnotící tabulce. Na dalším stanovišti si losujeme tři poranění, která máme ošetřit pomocí šátku či obinadla. Daří se nám. Teď směřujeme k jednomu z vedlejších stolů, kde rozhodčí prověřuje hloubku našich znalostí z oblasti historie Červeného kříže a Červeného půlměsíce. Bez větší ztráty bodů pokračujeme dále. Na stole leží obrázky bylin. Určujeme, která jejich část se sbírá a jaké zdravotní problémy umí léčit. Transport je tentokrát disciplínou, u které se měří, za jak dlouhou dobu jsme schopni zraněné přenést do bezpečí a uložit je do správné polohy odpovídající jejich povaze zranění. Soutěž končí. Opadá z nás napětí, narůstá únava. Plni obav si jdeme po chvíli vyslechnout verdikt hlavní rozhodčí. Zněl pro nás velmi příznivě. Skončili jsme na prvním a druhém místě. Odměnou vítěznému družstvu byl dort a postup do krajského kola ve Znojmě. Držte nám 6. června pěsti!

Ing. Petra Šáchová
Družstva mladých zdravotníků ze Základní školy Staré Město skončila na prvním a druhém místě. Foto: PŠ

Družstva mladých zdravotníků ze Základní školy Staré Město skončila na prvním a druhém místě. Foto: PŠ

Hlídky čekalo postupně pět stanovišť. Foto: PŠ

Hlídky čekalo postupně pět stanovišť. Foto: PŠ

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb