Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 29.3.2019Noc s Andersenem
  • 7.4.2019Jarní předvelikonoční jarmark
  • 13.4.2019Den Země – Ukliďme ČR
  • 27.4.2019Den Země - Kovosteel
  • 28.4.2019Otevírání plavební sezóny Baťův kanál
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Když před dvěma lety po vítězství v 1. lize a díky úspěšné baráži s EGE České Budějovice postoupili staroměstští volejbalisté do nejvyšší soutěže extraligy, předpokládalo se, že jedna sezóna bude tak akorát na srovnání úrovně amatérského volejbalu s profesionální soutěží. Jenže borci ze Širůchu překvapili a v tabulce extraligy za sebou nechali mužstvo SKV Ústí n. L., čímž si zachovali příslušnost mezi volejbalovou elitou i pro další soutěžní ročník. Největší úspěch zaznamenali vítězstvím nad Jihostrojem České Budějovice, v té době účastníkem evropských pohárů. Letošní sezóna již tak úspěšná nebyla a to i díky oslabenému kádru a v důležitém přípravném období i nedostatečné tréninkové přípravě na rozhodující zápas s nejbližším konkurentem v tabulce SKV Ústí nad Labem. I díky porážce ve vzájemném zápase padlo mužstvo do baráže o extraligu s vítězem 1. ligy MFF Praha. V sérii tří zápasů si svěřenci kouče Karabce extraligovou příslušnost uhájili po vítězstvích 3:0 a dvakrát 3:1. Při jednání o dalším působení v extralize, především s výhledem na novou sezónu, však rozhodovaly komplexní možnosti klubu. Rozborem finanční situace a sportovní úrovně stávajícího kádru bylo na jednání výkonného výboru spolu s dalšími členy VSK rozhodnuto o převodu extraligové licence na prvoligovou. Někteří hráči se s tímto rozhodnutím neztotožnili, i když omezené možnosti klubu ve srovnání s profesionálními mužstvy extraligy pochopili. Takže je otázkou, kdo bude dále v mužstvu působit, ať už z hlediska sportovní výkonnosti, či problémům daných finanční náročností. A v neposlední řadě nutno počítat s jednou nevýhodou 1. ligy a to systému soutěže. Hraje se totiž ve dvojičkách, v termínech pátek a sobota, což předpokládá celkem pět dvoudenních zájezdů v první části soutěže. Ale ekonomický rozdíl je mnohem výraznější a představuje částku přibližně o čtvrt miliónu nižší než v extralize.
Závěrem je třeba konstatovat, že působení staroměstských volejbalistů mezi dvanácti nejlepšími celky je potřeba výrazně ocenit. A to i vzhledem k závěrečnému rozhodnutí odstoupit ze soutěže, když mužstvo vlastně nesestoupilo, ale sportovně si příslušnost uhájilo.

Petr Straka, předseda klubu
Extraligoví volejbalisté VSK Staré Město v ročníku 2012/2013. Foto: Milan Kubíček

Extraligoví volejbalisté VSK Staré Město v ročníku 2012/2013. Foto: Milan Kubíček

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb