Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 25.10.2018 17.30Oslava 100 let od založení ČS, světýlkový průvod
  • 11.11.2018Žehnání Svatomartinských vín
  • 5.12.2018Rozsvícení Vánočního stromu + Mikuláš
  • 9.12.2018Vánoční jarmark
  • 16.12.2018Vánoční zpívání
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

Úterý 23. října 2018

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Vážení spoluobčané,
blíží se konec roku 2013 a já bych Vám ráda poděkovala za výbornou spolupráci v oblasti třídění odpadů. Jenom díky Vám se našemu městu daří být stále na předních místech v hodnocení množství vytříděného odpadu, o čemž svědčí jedenáct keramických popelnic, které město za šest let trvání soutěže získalo.
V posledním čtvrtletí tohoto roku došlo k zavedení nového systému pytlového sběru plastových odpadů ve formě specifických čárových kódů, o který jste projevili mimořádný zájem. Do systému se zapojili nejen ti, kteří ho využívali již dříve, ale i noví obyvatelé rodinných i bytových domů. Na webových stránkách města Staré Město www.staremesto.uh.cz si každý může zkontrolovat, jestli jím odevzdaný počet pytlů s čárovými kódy souhlasí s počtem uvedeným v měsíční sestavě načtených pytlů. Způsob kontroly je jednoduchý. Po otevření uvedených stránek města je pod záložkou městský úřad uveden odkaz odpady, kde najdete svoz plastového odpadu za jednotlivé měsíce. Je zde i návod, jak pomocí variabilního symbolu uvedeného na štítku (prvních deset čísel) jednoduše zjistíte počet započítaných pytlů. V případě nesrovnalostí se na mě můžete obrátit osobně, telefonicky na tel. 572 416 423 nebo mailem pluharova@staremesto.uh.cz
Věříme, že se tento systém osvědčí a zájemců z řad občanů bude i nadále přibývat.

Ing. Alena Pluhařová

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb