Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 27.4.2019Den Země - Kovosteel
  • 28.4.2019Otevírání plavební sezóny Baťův kanál
  • 4.5.2019Slovácký okruh – motocyklové závody
  • 11.5.2019Košt vína
  • 12.5.2019Den matek
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Upozornění

Vážení občané,
v měsíci dubnu bude v ulicích Starého Města probíhat zónové čištění komunikací. Žádáme občany o respektování dopravních značek a uvedených termínů.


Děkujeme za pochopení.

Společnosti ČEZ vyhlásila projekt společenské odpovědnosti „Vaše volba 2013“, ve kterém v letošním roce zafinancuje osvětlení rizikových přechodů pro chodce v ČR. Ve Starém Městě vybrán jeden rizikový přechod pro chodce – konkrétně přechod na silnici I/55, ul. Brněnská – jedná se o přechod pro chodce v křižovatce s místní komunikací, ul. U Školky a místní komunikací, ul. Severní (cesta ze Špitálek do základní školy a školky).

Tento přechod je součástí seznamu 70 rizikových přechodů v ČR, které z hlediska bezpečnosti silničního provozu nutně potřebují osvětlit. Tento seznam vypracovala jednotlivá krajská ředitelství policie ČR v březnu 2013 pod záštitou Policejního prezidia České republiky.

V rámci projektu „Vaše volba 2013“ ČEZ vyzve veřejnost k hlasování pro přechody, které následně osvětlí. Hlasování bude probíhat v termínu 10.4. – 24.5. 2013 na stránkách www.cezregiony.cz

V každém ze sedmi regionů ČR (dle distribučního členění ČEZ) bude veřejnost vybírat ze seznamu 10 přechodů. Spolu s doporučením odborné komise bude takto vybráno 5 přechodů v každém z distribučních regionů, tedy celkem 35 přechodů napříč Českou republikou. Všechny tyto vítězné přechody budou následně osvětleny za finančního přispění Skupiny ČEZ. Město či obec, kterému vítězný přechod náleží, takto získá přímou finanční podporu od Skupiny ČEZ na kompletní osvětlení či přisvětlení dle aktuálního stavu a platných norem.

Největší šanci na nové bezpečné osvětlení přechodu pro chodce budou mít taková města a obce, která v rámci projektu „Vaše volba 2013“ získají co největší podporu laické i odborné veřejnosti a hlasování podpoří sami starostové.

Vyzýváme proto staroměstskou veřejnost k podpoře našeho přechodu!

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb