Novinky

Nadcházející akce

  • 25ZářDen Zlínského krajeBaťův mrakodrap a přilehlé okolí 9.00 - 22.00
  • 2ŘíjMichalské slavnosti – Hody s právemStaré Město Říj 2 - Říj 3

Kalendář akcí

< Září 2021 >
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25Den Zlínského kraje from 9.00 to 22.00
26
27 28 29 30      

Projekty z IROP

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Upozornění pro občany:

Vážení spoluobčané,
ve Starém Městě se objevily skupinky osob, které se vydávají za pracovníky a chtějí vám udělat práci , kterou jste si neobjednali, a chtějí za ni zaplatit. Dejte si pozor na podobné osoby, které jsou dokonce oblečeny v reflexních vestách jako pracovníci firem. Nejste povinni si žádnou takovou práci nechat vykonat a platit za ni. V případě neodbytnosti dotyčných volejte městskou policii 572 416 416 popř. státní policii 158. Prosím upozorněte své starší příbuzné, Ať se nenechají napálit.


Teplé a slunné počasí přilákalo na začátku prázdnin na koupaliště ve Starém Městě denně stovky návštěvníků a sezóna pro provozovatele vypadala v první polovině letních prázdnin velmi nadějně i přes to, že krátce po otevření navíc začali po udáních chodit na kontroly dodržování všech opatření pracovníci hygieny.
Realita se ale bohužel změnila po přitvrzení protiepidemických opatření a ani počasí ve druhé polovině prázdnin návštěvnosti moc nepomohlo. Následně navíc došlo ke zpřísnění pravidel pro vstup na koupaliště, nestačilo již pouze čestné prohlášení, návštěvníci se museli prokázat buď očkováním, nebo platným testem. To byl podle ředitele Sportovního a kulturního centra (SKC), které staroměstské koupaliště provozuje, jeden z hlavních důvodů, proč došlo k propadu návštěvnosti. „Asi to byla kombinace více faktorů, nicméně skutečnost je taková, že letošní rok asi skončí jako druhý nejhorší za posledních několik let. Bohužel s tím nic udělat nemůžeme,“ řekl ředitel SKC Roman Janík.
Staroměstské koupaliště čeká v následujících letech kompletní rekonstrukce, kdy dojde k výměně bazénu za nerezový. Pokud půjde vše podle plánu, mohlo by k rekonstrukci a znovuotevření dojít již za dva až tři roky.

Aleš Korvas
Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Ing. Kamil Psotka

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Objevte Východní Moravu

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb