Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • Žádné připravované události
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz
Stažení aplikace Hlášení rozhlasu


Zpestření výuky, přiblížení techniky a technických oborů dětem a nabídnout jim zážitek. To je ve stručnosti hlavním cílem projektu mobilního vzdělávání, se kterým přijela na dvůr prvního stupně Základní školy ve Starém Městě společnost VISC.
Kamion, nebo chcete-li mobilní učebna vybavená k výuce elektropneumatické hydrauliky, pneumatiky a robotickými stavebnicemi, zaparkoval přímo v areálu školy. Děti prvního a druhého stupně, které mohou v souladu s aktuálními protiepidemiologickými opatřeními školu navštěvovat, si tak mohou zpestřit výuku. „V loňském roce jsme získali šest 3D tiskáren a učíme i tuto zajímavou technologii. Máme ještě další dvě učebny v RayService Staré Město, která je vybavena pro 3D tisk a v BD SENSORS v Buchlovicích, kde nabízíme žákům možnost seznámit se, obsluhovat a programovat kolaborativní roboty,“ řekla jednatelka společnosti VISC, Sylva Štěpitová.
Děti si v netradičním prostředí mohou vyzkoušet zapojovat pneumatické obvody, na 3D tiskárně vytisknout klíčenky nebo píšťalky, ale i pracovat s roboty. Pro ty, kteří mají o techniku 3D tisku, pneumatiku nebo robotiku zájem, nabízíme možnost individuální výuky v kamionu. „Rok je příliš dlouhá doba pro každého z nás, proto chceme žáky vytrhnout ze stereotypu domácího prostředí a nabídnout jim zážitky,“ doplnila Štěpitová. Podle ní firmám dlouhodobě chybí technicky vzdělaní odborníci. VISC se tímto způsobem pokouší přispět k řešení problému a v mladých lidech probouzí zájem o techniku.

Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Ing. Kamil Psotka

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Objevte Východní Moravu

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb