Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • Žádné připravované události
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz


Nelehké rozhodnutí musel učinit dosluhující starosta Starého Města Josef Bazala. V říjnových volbách byl zvolen do Senátu Parlamentu České republiky, a protože nesouhlasí se souběžným vykonáváním funkcí, rozhodl se vzdát funkce starosty Starého Města. Po čtrnácti letech tak opouští post nejvyššího představitele města, aby se mohl plně soustředit na výkon funkce senátora.
Své rozhodnutí odeslal všem zastupitelům města s tím, že funkce starosty se vzdává ke dni 17. ledna 2021. Protože ale Staré Město bez starosty být nemůže, bylo na pondělí 18. ledna 2021 svoláno mimořádné zastupitelstvo s jediným bodem, a to volbou nového starosty.
Dikce koaliční smlouvy uzavřené mezi zástupci KDU-ČSL a STAN mluví jasně, i v případě odchodu starosty připadne post nejvyššího představitele města nadále vítězné straně z posledních voleb do obecních zastupitelstev, kterou byla ve Starém Městě KDU-ČSL. Tím pádem může uzavřená koalice nadále pokračovat. Ve stejném duchu proto hlasovali všichni koaliční partneři a za nového starostu byl zvolen dosavadní místostarosta Kamil Psotka.
„S nově zvoleným starostou jsme se v podstatě jen vystřídali. On bude nadále vykonávat post uvolněného starosty, já jej vystřídám na pozici neuvolněného místostarosty. Jsem přesvědčen, že tento model bude pro občany Starého Města nejlepší možný. Dosavadní koalice totiž fungovala bezproblémově a zejména díky tomu jsme mohli v našem městě zahájit a dokončit řadu významných investičních akcí. Byla by škoda, aby tato spolupráce nadále nepokračovala,“ řekl dnes již bývalý starosta Josef Bazala, který svou funkci starosty vykonával vždy s vědomím, že mu byla svěřena pouze na omezenou dobu.
Novému starostovi Kamilu Psotkovi popřál dobrá rozhodnutí ve prospěch občanů.

Aleš Korvas
Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Ing. Kamil Psotka

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Objevte Východní Moravu

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb