Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • Žádné připravované události
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz


K výměně na nejvyšším postu vedení radnice ve Starém Městě došlo v pondělí 18. ledna 2021. Na mimořádném zasedání zastupitelstva, které svolal končící starosta Josef Bazala, vybralo sedmnáct zastupitelů jeho nástupce. Tím se stal stranický kolega a dosavadní místostarosta Kamil Psotka rovněž zastupující KDU-ČSL, která zvítězila ve volbách do obecních zastupitelstev před dvěma lety. Josef Bazala rezignoval na svou funkci starosty po loňském zvolení do Senátu Parlamentu ČR s tím, že by obě funkce nemohl vykonávat na sto procent. „Staré Město si zaslouží starostu, který občanům bude věnovat veškerý možný čas a energii,“ řekl končící starosta Josef Bazala.
Místo rezignujícího starosty Josefa Bazaly byl navržen a nakonec i zvolen Kamil Psotka. Na jeho pozici neuvolněného místostarosty byl zastupitelstvem zvolen Josef Bazala.
Před samotnou volbou ještě navrhnul zastupitel Staroměstského sdružení David Lukáš za protikandidáta na starostu dosavadního uvolněného místostarostu Martina Zábranského. Ten ovšem opozičnímu zastupiteli poděkoval za důvěru, ale kandidatury se vzdal. „Děkuji za projevenou důvěru, ale kandidaturu jsem přijmout nemohl. Stále je v platnosti koaliční dohoda, kterou jsme uzavřeli před dvěma lety s KDU-ČSL, a dohody se mají dodržovat,“ uvedl místostarosta Martin Zábranský za STAN.
Končící starosta Josef Bazala se s funkcí starosty loučil po 14 letech, kdy nejvyšší funkci v rámci města zastával. Zastupitelé mu věnovali na rozloučenou obraz a emotivní rozloučení zakončili dlouhotrvajícím potleskem jako odměnou za vykonanou práci.

Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Ing. Kamil Psotka

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Objevte Východní Moravu

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb