Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • Žádné připravované události
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz


Zlínský kraj dokončuje další etapu rozvoje veřejné dopravy, tentokrát zaměřenou na autobusovou, která by měla cestujícím přinést vyšší komfort cestování. Po spuštění jednotného tarifu na železnici z prosince loňského roku se jedná o další balíček služeb občanům.
Platit bude i nadále kilometrický tarif, který cestující znají již z letošního roku. Autobusoví dopravci vyjedou v roce 2021 s více než 200 novými vozy (z celkových 350). Jednou z hlavních změn je konec Městské hromadné dopravy (MHD) v Uherském Hradišti a okolí, včetně Starého Města. Místo linek MHD budou častěji vyjíždět linky příměstské dopravy a vzniknou některé další, zcela nové autobusové linky.
„Zásadní změnou je zrušení linky č. 1, dosud vedenou pod číslem 802001. Spojení je nahrazeno linkami do okolních obcí jedoucích směr Polešovice, Buchlovice, Jalubí a Salaš, přičemž tyto spoje budou zastavovat ve většině případů na všech zastávkách ve Starém Městě. Dále byly zavedeny nově další přímé spoje z Jalubí do Kunovic do Letu a z Ostrožské Lhoty do Starého Města, a to jak ulicí Brněnská, tak i ulicí Velehradská,“ uvedl vedoucí autobusové dopravy v ČSAD Uherské Hradiště Zdeněk Procházka.
Další změna se týká úhrady za cestovní doklad. Od 1. ledna 2021 bude možné zaplatit v autobusech, vlacích nebo na prodejních místech pomocí platební karty nebo hotově. Cestující si v průběhu roku budou moci koupit nové časové jízdenky a to na 7 a 30 dnů, dosavadní čipové kartičky, vydávané dopravci na příměstskou dopravu přestanou platit, nové čipové karty od Zlínského kraje budou v prodeji v prvních měsících roku 2021.
„Železniční i autobusová doprava bude ve Zlínském kraji od nového roku jezdit častěji, zvýšit by se měly také možnosti přestupování díky lepší návazností spojů. V případě přestupu mezi autobusovými linkami, po předložení jízdenky z předešlého spoje, nebudou muset cestující platit opětovně nástupní sazbu devět korun, jak tomu bylo dosud,“ řekl starosta Starého Města Josef Bazala.
Nové bude také značení autobusových zastávek. Zlínský kraj si od toho slibuje, že by měly být pro cestující přehlednější.
Jízdní řády vybraných spojů naleznete uprostřed prosincového vydání Staroměstských novin.

Aleš Korvas
Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Ing. Kamil Psotka

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Objevte Východní Moravu

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb