Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 23.1.2021Ples města Staré Město - ZRUŠENO
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz
PF 2021


Nové komunikace si začnou již během několika dní užívat obyvatelé rodinných domů, které vznikly místo Školního hospodářství. V nejbližších dnech, začnou pracovníci dodavatelské stavby, nanášet a finalizovat vrchní část povrchu místní komunikace.
Práce na komunikaci v délce téměř 457 metrů začaly v srpnu letošního roku. Majitelům nemovitostí umožní pohodlný přístup k rodinným domům jak v řadové zástavbě, tak samostatně stojícím. Kromě osmnácti parkovacích míst u jednotlivých domů, které si zajišťují vlastníci nemovitostí na svých pozemcích vznikne v oblasti ještě osm dalších parkovacích místi. Rychlost průjezdu bude omezena v obytné zóně na 20 km/h a bude snížena dvěma zpomalovacími prahy. Nová komunikace si vyžádala investici ve výši téměř 6,5 milionů korun.

„O pozemky bývalého statku byl mezi lidmi až nečekaný zájem. Jsme rádi, že můžeme ohlásit přípravu další etapy nových stavebních parcel. V současné době společně s projektovou kanceláří řešíme přípravu vedení komunikací, inženýrských sítí a celkové rozparcelování stavebních pozemků. Pokud půjde vše podle plánu, mohly bychom další pozemky určené pro výstavbu nových rodinných domů začít nabízet asi za tři roky,“ řekl starosta Starého Města, Josef Bazala.

Aleš Korvas
Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Ing. Kamil Psotka

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Objevte Východní Moravu

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb