Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 23.1.2021Ples města Staré Město - ZRUŠENO
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz
PF 2021


Vánoční jarmark, vánoční zpívání, rozsvěcování vánočního stromu na náměstí nebo plesová sezóna. To je jenom malý výčet akcí, o které letos všechny připravila opatření spojená s prevencí proti nákazou koronavirem. Letošní rok se bude muset obejít bez oblíbeného vánočního jarmarku na náměstí Velké Moravy, který vždy provoní vůně svařeného vína a vystoupení dětí. Za své vzaly také plány na rozsvícení vánočního stromu a Mikuláše na náměstí. Nic z toho současná epidemiologická situace neumožňuje. I tak se ale alespoň částečně ulevilo rodičům, když mohli po měsíční pauze poslat své děti opět do školy. Tím ale výčet pozitivních zpráv, co se „společenského života“ týče, končí.
„Je samozřejmě velká škoda, že se nemohou lidé setkávat na různých společenských akcích. Bohužel za ještě větší bolest považuji, že se spolu nemohou někdy potkat ani nejbližší, anebo ve velmi omezené míře, např. děti se svými dědečky a babičkami, senioři se svými přáteli a podobně. Pozitivum snad je, že spolu tráví více času ti, kteří žijí ve společné domácnosti,“ uvedl místostarosta Kamil Psotka.
S mírou pravděpodobnosti téměř hraničící s jistotou lze konstatovat, že letošní plesová sezóna skončila ještě dříve, než vůbec začala. Vedení města ve světle současných opatření a vývoje stavu nakažených ani nezačala s přípravou reprezentačního Plesu města Starého Města, který byl plánován na konec ledna. Stejně tak přijdou žáci Základní školy ve Starém Městě příští rok o tančení polonézy na Plese SRPŠ, který je ve Starém Městě tradičně jedním z prvních plesů celé sezóny. Podle slov Romana Janíka, ředitele Společensko – kulturního centra ve Starém Městě, v jejichž prostorách se plesy konají, zatím nedošlo ke zrušení žádného z rezervovaných termínů, ale jejich konání je velkou neznámou.

Aleš Korvas

Starosta města Ing. Kamil Psotka

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Objevte Východní Moravu

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb