Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 4.12.2020Setkání spolků - ZRUŠENO
  • 5.12.2020Rozsvícení Vánočního stromu + Mikuláš - ZRUŠENO
  • 6.12.2020Vánoční jarmark - ZRUŠENO
  • 13.12.2020Vánoční zpívání - ZRUŠENO
  • 23.1.2021Ples města Staré Město
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie


Stavba léta očekávané dálnice D55 může začít. Slavnostní zahájení a poklepání základního kamene se uskutečnilo ve Starém Městě ve středu 23. září 2020. Tím byla zahájena stavba části dálnice mezi Starým Městem a Babicemi, která bude po třech letech výstavby dlouhá 8,5 km.
„Na tento dálniční úsek čekáme už hodně dlouho. Moje teta v Huštěnovicích nastoupila do funkce starostky a někdy v polovině volebního období za ní přišli inženýři a říkali jí, že za ní jdou připravovat dálnici. To se psala devadesátá léta. V roce 2009 jsme na Městském úřadě ve Starém Městě sepsali deklaraci samospráv za výstavbu dálnice D55. Všichni starostové na úseku mezi Otrokovicemi a Břeclaví v této deklaraci podepsali, že stojí o tento úsek, a myslím si, že samosprávy pro tuto dálnici udělaly obrovský kus práce,“ řekl na slavnostním zahájení stavby staroměstský starosta Josef Bazala.
„Po tomto úseku projede momentálně denně více než 15 tisíc automobilů. Svedení dopravy z dvouproudové I/55 na čtyřproudovou D55 značně zlepší životní podmínky místních obyvatel, ale také bezpečnost dopravy,“ řekl generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic Radek Mátl.
Vítězem tendru na dodavatele je sdružení společností Eurovia a Strabag, které společně daný úsek postaví za 2,85 miliardy korun bez DPH. Vítěz byl vybrán ze čtyř uchazečů.
V roce 2021 předpokládá Ředitelství silnic a dálnic zahájení výstavby navazujícího úseku dálnice mezi Starým Městem a Moravským Pískem. O dva roky později se předpokládá také zahájení úseku mezi Babicemi a Napajedly.

Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Objevte Východní Moravu

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb