Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 7.11.2020Svatomartinská slavnost - ZRUŠENO
  • 4.12.2020Setkání spolků
  • 5.12.2020Rozsvícení Vánočního stromu + Mikuláš
  • 6.12.2020Vánoční jarmark
  • 13.12.2020Vánoční zpívání
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie


Opět po roce se v neděli 6. září 2020 uskutečnil na náměstí Velké Moravy Velkomoravský koncert. Od samého počátku je jeho nedílnou součástí vystoupení Jiřího Pavlici s Hradišťanem, bez kterého by Velkomoravský koncert jako by nebyl. Mezi hosty, kteří usedají do řad návštěvníků, bývají pravidelně špičky domácí, krajské i vrcholové politiky a jinak tomu nebylo ani letos. Pozvání na koncert pod širým nebem přijali kromě poslanců, senátorů i hejtman Jiří Čunek nebo zastupitelé okolních měst.
Fakt, že se koncert koná po otevřeným nebem, je pro organizátory vždy velkou neznámou, zda bude počasí koncertu nakloněno nebo se bude dohrávat pod záplavou deštníků. Letošní ročník, i když byl chladnější a několik kapek přece jenom spadlo, naštěstí vydržel. Jak poznamenal hejtman Jiří Čunek, alespoň diváci nemuseli mžourat oči při zapadajícím slunci.
Špičky, tentokrát hudební, ale byly k vidění také na pódiu. Kromě Hradišťanu s Jiřím Pavlicou mohli návštěvníci, kteří zaplnili náměstí, vidět a poslechnout si Slovácký komorní orchestr pod vedením Jiřího Pospíchala, Horňáckou muziku Petra Mičky nebo domácí Staroměstské mládence. Mix různých hudebních žánrů se ukázal pro diváky jako skvělá kombinace hudby, která nadchla všechny přítomné posluchače. „Letošní ročník Velkomoravského koncertu byl po velmi dlouhé době druhým setkáním hudebníků a muzikantů. Tím prvním bylo o dva týdny dříve regionální kolo soutěže o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku. Podle návštěvnosti a reakcí lidí je vidět, že již kulturní vystoupení veřejnosti chyběla,“ řekl starosta Starého Města pan Josef Bazala.
Celým přibližně dvouhodinovým programem provázel arciopat Břevnovského kláštera v Praze Petr Prokop Siostrzonek, který svými vtipnými bonmoty bavil celé náměstí.
Stejně jako v předešlých letech převzal nad koncertem záštitu hejtman Zlínského kraje pan Jiří Čunek a olomoucký arcibiskup Jan Graubner.

Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Objevte Východní Moravu

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb