Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 4.12.2020Setkání spolků - ZRUŠENO
  • 5.12.2020Rozsvícení Vánočního stromu + Mikuláš - ZRUŠENO
  • 6.12.2020Vánoční jarmark - ZRUŠENO
  • 13.12.2020Vánoční zpívání - ZRUŠENO
  • 23.1.2021Ples města Staré Město
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie


Nového školního roku se dočkali po půlroční přestávce nejen studenti, ale i jejich rodiče. Koronavirová krize způsobila uzavření školních lavic od poloviny března minulého školního roku a děti se opět setkaly při výuce až v úterý 1. září 2020.
Zahájení letošního školního roku přineslo opět zvýšená hygienická opatření v podobě roušek a limitů při setkávání ve společných prostorách. Jak ale říkají rodiče i učitelé, hlavní je, že se školní docházka vůbec zahájila.
První školní den na obou stupních základních škol ve Starém Městě přivítali v letošním školním roce žáky i učitelský sbor kromě ředitele Základní školy ve Starém Městě Jana Zábranského také starosta Josef Bazala, místostarostové Martin Zábranský a Kamil Psotka. Nechyběli ani správce staroměstské farnosti otec Miroslav Suchomel nebo starosta Kostelan nad Moravou Pavel Duda. Novou tváří při zahajovacím proslovu byl vloni zvolený předseda SRPŠ Roman Janík.
Každoroční zahájení v atriu školních budov na druhém stupni letos překazilo počasí, kdy celé úterý vydatně pršelo. Studenty proto přivítali pouze z rozhlasu ředitel školy Jan Zábranský společně se starostou Josefem Bazalou a otcem Miroslavem Suchomelem. Všem popřáli ať se jim v letošním školním roce nejen líbí a daří, ale také ať jsou co nejvíce zdraví.
Poté se již vydali zástupci zřizovatele na první stupeň, kde všechny děti stejně jako na druhém stupni přivítali pouze z rozhlasu. Nakonec si nechali ty, kteří šli do školy úplně poprvé. Těch letos nastoupilo 65 a celé vedení města i školy je přišlo přivítat ve škole osobně. Všichni, kteří přišli do třídy společně s prvňáčky, měli roušky, aby předešli případným komplikacím s nákazou koronavirem.
Podle pohledů prvňáčků už se školy nemohli dočkat, tak jim přejeme, aby se jim ve škole hodně líbilo.

Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Objevte Východní Moravu

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb