Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 26.9.2020Michalské slavnosti – Hody s právem ZRUŠENO
  • 3.10.2020Staroměstský Den vína
  • 23.10.2020Oslava založení ČS, lampióny
  • 24.10.2020Šutry – česko-slovenské bonsajové dny
  • 7.11.2020Svatomartinská slavnost
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie


Další dominanta náměstí Velké Moravy ve Starém Městě roste přímo před očima. Po kostelu Svatého Ducha se začíná rýsovat podoba nově budovaného Cyrilometodějské centra. Stavebníci pokračují v budování zázemí pro archeology, depozitářů i nových expozic pro návštěvníky. Stavba, jejímž investorem je Zlínský kraj, roste v těsné blízkosti památníku Velké Moravy, který v lokalitě Na Valách stojí od roku 1969 nad základy hřbitovního kostela z 9. století. Obě budovy, jak historická, která je Národní kulturní památkou, tak i nové moderní centrum, budou společně propojeny krčkem, a návštěvníci tak budou mít možnost přejít z jedné budovy do druhé, aniž by opustili vnitřní prostor.
Staveniště se nachází v hustě obydlené zástavbě, proto se musejí obrnit trpělivostí návštěvníci a provozovatelé obchodů, které se v těsné blízkosti nacházejí, zejména ale občané, kteří v dotčené lokalitě a ulici Jezuitské bydlí. „Provoz na staveništi je značný, je to logické, protože stavba je to opravdu veliká. Ale myslím, že to všichni vydržíme, a doufáme, že výsledek bude stát za to,“ uvedla Jitka Vaďurová, majitelka uzenářství v těsné blízkosti nově budovaného centra.
I když investice do stavby Cyrilometodějského centra není investicí města Staré Město, celý průběh výstavby bedlivě sleduje i starosta Josef Bazala. Koneckonců se jedná o další rozměrnou stavbu na náměstí Velké Moravy, která bezesporu v budoucnu bude tvořit jeden z pilířů návštěvnosti celého náměstí. „Náměstí, jako celek bude tvořit kromě kostela Svatého Ducha i Památník Velké Moravy a Cyrilometodějské centrum, které doufám přiláká další návštěvníky a poutníky, kteří zde najdou kvalitní zázemí. Jsem velmi vděčen, že Zlínský kraj na tuto investici uvolnil finanční prostředky a tuto stavbu realizuje,“ řekl starosta Josef Bazala.

Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Objevte Východní Moravu

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb