Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 29.8.2021Zábavné odpoledne – škola začíná
  • 4.9.2021Ulov si kroužek – Den otevřených dveří SVČ Klubko
  • 5.9.2021Zábavné odpoledne – škola začíná
  • 5.9.2021Velkomoravský koncert
  • 11.9.2021Slovácké slavnosti vína
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz


Staré Město v rámci podpory cestovního ruchu a rozvoje turismu instalovalo před Informačním centrem ve Starém Městě moderní skleněné tabule s fotografiemi z partnerských měst Sées a Tönisvorst. Nově se mohou všichni občané Starého Města a především turisté začíst do informací o našich evropských partnerech a nasát atmosféru života měst z jejich fotografií. Partnerské smlouvy, které byly podepsány v roce 1995 s městem Sées a v roce 1998 s městem Tönisvorst, vytvořily základ trvalého vztahu mezi obyvateli našich měst. Pravidelné vzájemné návštěvy posilují povědomí o evropské jednotě a výměna zkušeností na úrovni samospráv i zájmových spolků obohacuje všechny, kteří se těchto návštěv zúčastňují. „Jsem rád, že partnerská města Sées a Tönisvorst budeme propagovat nejen pojmenováním dvou ulic v našem městě, ale také těmito moderními tabulemi u Informačního centra. Osobní vztah mám ke každému z nich. S rodinami, u kterých bývám ubytován, se přátelíme již více jak 17 let,“ dodal místostarosta Mgr. Martin Zábranský

Sées (Francie) – město s bouřlivou historií v srdci Normandie
Kanton Sées leží v blízkosti Alenconu v severozápadní Francii. Jedná se o čtyřtisícové město v departmentu Orne. Bohaté a prosperující město ve starověku hrálo v historii regionu významnou obchodní a náboženskou roli. Dodnes zůstává kulturním dědictvím Francie. Symbolem města je katedrála v normanském gotickém stylu Notre-Dame de Sées, která byla v minulosti sídlem biskupů. Unikátní historické centrum města nabízí návštěvníkům nejen prohlídku katedrály, ale i zámeckých staveb hraběte z Alenconu nebo opatství Saint-Martin. Okrasné zahrady paláce Argentré s ovocnými sady a květinovou výsadbou či dřevěné mosty a stezky přes protékající říčku Orne užívají místní obyvatelé i turisté k relaxaci a odpočinku.

Tönisvorst (Německo) – město kvetoucích jabloní na Dolním Rýnu
Město Tönisvorst se nachází na západě spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko. Jedná se o třicetitisícové město ve správním obvodu Düsseldorfu. Skládá se ze dvou původních hlavních měst St. Tönis a Vorst. Městem jablek je nazýváno proto, že se zde v místních sadech pěstuje přes 400 000 jabloní. Ty každé jaro zahalí město do bíle a růžově kvetoucích šatů. Romantická zákoutí a pamětihodnosti tohoto města se středověkými kořeny, starými zámeckými a měšťanskými domy je možné prozkoumat na kole i pěšky. Turisté zajisté ocení i projížďku historickým vlakem taženým parní lokomotivou. Město však pulzuje především moderním životem a nabízí bohaté kulturní a sportovní vyžití.

Aleš Korvas
Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Ing. Kamil Psotka

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Objevte Východní Moravu

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb