Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

Akce jsou až do odvolání ZRUŠENY

  • 30.8.2020Zábavné odpoledne – škola začíná
  • 6.9.2020Velkomoravský koncert
  • 12.9.2020Slovácké slavnosti vína
  • 26.9.2020Michalské slavnosti – Hody s právem
  • 3.10.2020Staroměstský Den vína
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Aktuální informace ke COVID-19
Žádosti, oznámení, formuláře
Provoz úřadu, informace


Ve Zlíně – Malenovicích vznikne nová krajská nemocnice. Investiční záměr za osm miliard korun odsouhlasili v pondělí 4. května 2020 i napodruhé krajští zastupitelé. Potvrdili tak své prosincové hlasování, na němž dali nové nemocnici zelenou poprvé. Vybudována by měla být již v roce 2025.
První hlasování v prosinci ale narazilo na silnou kritiku nejen opozičních zastupitelů, ale také Ministerstva vnitra ČR. To kritizovalo zařazení bodu o nemocnici i samotné hlasování. Aby se Zlínský kraj vyhnul dlouholetému soudnímu sporu, rozhodl se hlasování opakovat. I druhý pokus těsnou nadpoloviční většinou prošel, a po několika hodinách jednání a vystupování zastupitelů i občanů tak bylo potvrzeno, že nová nemocnice má v Malenovicích vzniknout.
Pro nakonec hlasovali nejen všichni zastupitelé KDU-ČSL, STAN, ale i SPD a po jednom zastupitelé z ČSSD a ODS. Proti se vyjádřili členové ANO 2011, Soukromníci a Svobodní a také pět členů Klubu zastupitelů ČSSD. Nesouhlas při hlasování vyjádřili také všichni komunisté, kromě jednoho z nich. Jaroslav Kučera se hlasování zdržel.
Zasedání krajského zastupitelstva se konalo v sále Kongresového centra z důvodů opatření proti koronaviru. Před samotným hlasováním se do diskuze přihlásilo několik desítek lidí, kteří přišli vyjádřit svůj názor. Debata byla místy hodně vášnivá. K samotnému hlasování se zastupitelé dostali až po několika hodinách komentářů občanů a odborníků, i když měl každý na svůj příspěvek limit tří minut.
Potvrzení investičního záměru na novou krajskou nemocnici tak dalo zelenou k přípravě projektu. Ten by měl být hotov do dvou let.
Současný areál by se měl proměnit na novou městskou čtvrť, která by měla sloužit k výstavbě krajských i městských prostor pro sociální služby, ale i novou bytovou výstavbu.

Aleš Korvas

Foto: Ilustrační

Foto: Ilustrační


Foto: Ilustrační

Foto: Ilustrační


Foto: Ilustrační

Foto: Ilustrační

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Objevte Východní Moravu

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb