Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

Akce jsou až do odvolání ZRUŠENY

  • 30.8.2020Zábavné odpoledne – škola začíná
  • 6.9.2020Velkomoravský koncert
  • 12.9.2020Slovácké slavnosti vína
  • 26.9.2020Michalské slavnosti – Hody s právem
  • 3.10.2020Staroměstský Den vína
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Aktuální informace ke COVID-19
Žádosti, oznámení, formuláře
Provoz úřadu, informace

Údržbářské práce, nový nátěr bazénu, opravy nefunkčního nebo poškozeného vybavení. To je stručný výčet prací, které se od dubna dějí na koupališti ve Starém Městě.
Celý bazén má již svá léta, drobné zednické opravy jsou proto nezbytností stejně jaké nový nátěr. Ten se aplikuje vždy těsně před napouštěním bazénu. Svůj díl péče vyžaduje také technologická část koupaliště, která je očím návštěvníků skryta, ale právě ta má největší díl zásluh na bezproblémovém chodu a čistotě vody. Chemicky se proto čistí filtry, opravují se čerpadla a dávkovací zařízení, ale také sondy a potrubí. Samotné napouštění bazénu začalo ve druhé polovině května.
„V případě, že plánované testování celého chodu koupaliště nebo kontrola z hygieny neodhalí žádný problémy, bude i letos koupaliště otevřeno již od června, samozřejmě v závislosti na počasí. Letošní rok pro nás ale bude z důvodu koronaviru od těch předešlých odlišný,“ uvedl Roman Janík, ředitel Sportovního a kulturního centra ve Starém Městě, které provoz koupaliště a všech městských sportovišť zajišťuje. Zajištěna bude muset být například místnost pro případné ošetření návštěvníka s podezřením na nemoc Covid-19, samozřejmostí bude povinná desinfekce u vstupu, šaten a WC nebo dva až třikrát denně provedená desinfekce prostor.
„Omezeni budeme také počtem osob, které mohou být na koupališti v jeden okamžik. Podle vládního nařízení musí mít každý návštěvník pro sebe místo na koupališti minimálně deset metrů čtverečných. Pro nás to znamená maximálně 1000 návštěvníků v jeden okamžik,“ doplnil Janík.

Aleš Korvas

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Objevte Východní Moravu

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb