Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 23.1.2021Ples města Staré Město - ZRUŠENO
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz
PF 2021


Rozvolňování opatření proti šíření koronaviru ze strany vlády umožnilo členům folklorního souboru Dolina a zástupcům kulturní komise města postavit májku na náměstí Velké Moravy i letos. I když počasí v pátek 15. května 2020 v porovnání s uplynulými roky nebylo zrovna ideální, všichni se těšili, že se po několikatýdenní odmlce zase potkají a společnými silami symbol jara vztyčí před kostelem Svatého Ducha i letos.
Přípravu kmene stromu, který folkloristům připravili myslivci z Mysliveckého sdružení Lípa ve Starém Městě, si vzali na starosti mladší účastníci setkání. Odkornění kmene netrvalo dlouho a o moc déle nezabralo ani ženským zástupkyním nazdobení věnce, který se připevnil na vršek májky. Krepovým papírem a stuhami ozdobený vršek stromu ukrývá, jak je již tradicí, poklad v podobě půl litru slivovice, který se vypije po kácení máje.
Průběh samotného stavění komplikoval nárazový vítr, ale zkušení stavitelé pod taktovkou Erika Feldvabela si za pomocí několikametrových stojek stromů poradili. Pak už nezbývalo nic jiného než májku řádně zafixovat pomocí klínů, aby nehrozil její pád.

Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Ing. Kamil Psotka

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Objevte Východní Moravu

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb