Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 4.12.2020Setkání spolků - ZRUŠENO
  • 5.12.2020Rozsvícení Vánočního stromu + Mikuláš - ZRUŠENO
  • 6.12.2020Vánoční jarmark - ZRUŠENO
  • 13.12.2020Vánoční zpívání - ZRUŠENO
  • 23.1.2021Ples města Staré Město
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

V listopadu loňského roku byly zahájeny stavební práce, jejichž cílem je snížení spotřeby energie na vytápění budovy Domu s pečovatelskou službou č. p. 2015 v ulici Bratří Mrštíků.
Objekt domu s pečovatelskou službou byl postaven v letech 1997 – 1999, v době, kdy na energetickou náročnost budov, zejména při vytápění, nebyl brán zřetel.
Dům s pečovatelskou službou bude kompletně zateplen a dojde k výměně oken a vstupních dveří. Nové výplně otvorů budou opatřeny izolačními trojskly. Proběhne i rekonstrukce kotelny DPS. Plynové kotle, které slouží jako zdroj vytápění, a solární systém používaný pro předehřev teplé vody jsou již na hranici životnosti a budou nahrazeny novými. V rámci stavebních opatření proběhne i oprava lodžií, schodiště v zadní části budovy a oprava elektroinstalace.
Zateplením budovy se sníží spotřeba energie na vytápění a snížení emisí CO2 o 46 %.
Projektovou dokumentaci zpracovala architektonická a projekční kancelář G G ARCHICO a. s. , Uherské Hradiště. Stavební práce provádí sdružení KODRLA s. r. o. a Vodohospodářské stavby Javorník-CZ s. r. o., vedoucím společníkem je firma KODRLA s. r. o., Huštěnovice.
Z celkových nákladů projektu 21,5 mil. Kč připadá 1,1 mil. Kč na přípravné a projekční práce a výkon odborného technického a autorského dozoru a 20,4 mil. Kč na samotnou realizaci.
Projekt je spolufinancován Evropskou unií – Fondem soudržnosti v rámci Operačního programu Životní prostředí. Na realizaci energeticky úsporných opatření město obdrželo příslib dotace ve výši 5,3 mil. Kč.

Město postupně provádí zateplení veřejných budov ve svém vlastnictví, jsou již zatepleny mateřské školy, budovy základní školy č. p. 715 a 1720 a dům s pečovatelskou službou v ulici Velehradské. Práce na DPS č. p. 2015 by měly být ukončeny v září letošního roku.

Josef Bazala
starosta

OPŽP

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Objevte Východní Moravu

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb