Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 29.8.2021Zábavné odpoledne – škola začíná
  • 4.9.2021Ulov si kroužek – Den otevřených dveří SVČ Klubko
  • 5.9.2021Zábavné odpoledne – škola začíná
  • 5.9.2021Velkomoravský koncert
  • 11.9.2021Slovácké slavnosti vína
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Vláda České republiky na jednání dne 6. dubna 2020 uvolnila některá protiepidemická opatření.
Od úterý 7. 4. 2020 mohou občané využívat venkovní sportoviště, parky a další veřejná prostranství k individuálnímu sportování. Za předpokladu dodržení minimálního odstupu 2 metrů od ostatních osob, není nutné při sportování, a to včetně jízdy na kole nebo běhu nosit roušku. To platí nanejvýš pro dvě osoby s výjimkou členů domácnosti. Jsou tak umožněny při splnění výše uvedeného sporty jako jsou např. tenis, nohejbal, golf, jízda na koni, bruslení, vodní sporty. Nesmí však být využívány související vnitřní prostory sportoviště, zejména společné šatny, umývárny, sprchy a podobná zařízení.
Od úterý 7. 4. 2020 mohou být otevřeny provozovny pro sběr a výkup surovin a pro kompostárny, stejně jako možnost odkládání odpadu v sběrných dvorech.
Nově od 9. 4.2020 bude umožněn prodej v hobbymarketech, prodejnách stavebnin a stavebních výrobků, železářstvích, prodejnách a servisech jízdních kol. Provozovatelé musí zajistit řízení front čekajících zákazníků, dodržování rozestupů minimálně 2 metry. K dispozici musí být pro zákazníky dezinfekční prostředky, a pracovníci musí mít zajištěn dostatek rukavic, které mají povinnost při práci nosit.
Vláda také rozhodla, že se s okamžitou platností ruší dosavadní omezení činnosti pracovišť Czech POINT, aby si lidé mohli touto formou vyřizovat neodkladné úřední věci.
Zároveň vláda rozhodla o změně mimořádného opatření, které se týká činnosti obecních samospráv. Zastupitelé mohou zasedat, pokud budou mít ochranné prostředky dýchacích cest a budou mít mezi sebou odstup nejméně 2 metry. Stejná podmínka se týká i ostatních osob a veřejnosti.

Všechna opatření ze dne 6. dubna 2020 najdete v sekci Aktuální informace ke COVID-19

Starosta města Ing. Kamil Psotka

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Objevte Východní Moravu

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb