Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

Akce jsou až do odvolání ZRUŠENY

  • 18.4.2020Staroměstský Den Země – Ukliďme ČR
  • 25.4.2020Den Země - Kovosteel
  • 26.4.2020Otevírání plavební sezóny Baťův kanál
  • 6.5.2020Pasování prvňáčků
  • 9.5.2020Košt vína
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Projednání projektového řešení

Revitalizace ul. Nová čtvrť, část Finská, Staré Město (pdf) - situace upravená dle požadavků občanů, vznesených na jednání dne 24. 2. 2020


Letos tančily Kurzy baletu Markovi Víchovi
Každé taneční vystoupení má jisté poslání. Tancovat můžete pro svoji potěchu, pro vítězství, pro potlesk obecenstva nebo třeba pro úspěch… Tanečnice z Kurzů baletu pro dospělé a taneční skupina INARIS ale tancují srdcem a také svým tancem rozdávají to nejcennější, co může každá tanečnice dát. Rozdávají kousek sebe.
Po povedené loňské vánoční besídce jsme se společně rozhodly, že si opět chceme a také potřebujeme zpříjemnit předvánoční chaotický čas něčím výjimečným. Sešly jsme se s našimi blízkými a podařilo se nám společně zažít opět nezapomenutelný večer. A kdo říká, že opakující se akce ztrácejí ducha, tak ten nemá pravdu. Letošní vánoční besídka byla umocněním poselství, které se skrz na skrz prolíná našimi hodinami tance s vedoucí Veronikou Kaštánkovou. Kdo tuší v čem je to kouzlo? Není jen jedno. Jsou to třeba rozzářené oči při otočení první pirouetty. Je to objetí přítelkyň po předlouhém týdenním odloučení. Jsou to slova trémy před vystoupením. Je to dřina…a pot. Je to taky smích v šatně před začátkem hodiny, ALE je to i smích v šatně po skončení hodiny. Zahrnuji jen malý výčet skutečností, které mají společné pojidlo. Spojují to obyčejné věci a skutky, které jsou v našem hektickém světě přitom tak neobyčejné. Pomoc druhým by měla být jedním z pilířů šťastného já. Vánoční besídka letos pomohla Markovi, který bojuje s onkologickou nemocí. Společnými silami jsme mohly předat Markovi vybranou částku 21.930 Kč a tancem mu pomoci k vykouzlení úsměvu na tváři. Částka se skládala z příspěvků účastníků besídky, kteří společně vybrali 15.430 Kč. Dobrý skutek před Vánoci udělal také náš pan kameraman Roman Čevelíček, když věnoval svoji slíbenou odměnu Markovi. Další obnos přispěla Základní škola ve Starém Městě, která díky vánočnímu jarmarku a šikovným žákům pátých tříd vybrala 3.550 Kč a rozhodla se společně s námi podpořit Marka. K předávání daru patřily i slzičky dojetí a štěstí zároveň a to jsou emoce, které musí jít s jakýmkoliv uměním ruku v ruce.
U tance nejde o pravidla, ale o pocity, které jím chceme vyjádřit.

Napsala Anna Sikorová, členka TS INARIS

Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb